Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogosult vagyok az ingyenes...

Jogosult vagyok az ingyenes kivizsgálásra ebben az esetben, vagy mennyi lenne kb a költsége?

Figyelt kérdés

Tehát, ha Ausztriában élek jelenleg. Itt fizetek TB-t is , de van otthon bejelentett lakcímem és EU-s kártyám.

És szeretném a jogosítványhoz kellő orvosi papírt beszerezni akkor arra jogosult vagyok ingyen is, vagy fizetnem kell? És, ha fizetek akkor kb milyen összeggel számoljak?


Előre i köszönöm a normális válaszokat!



2016. nov. 24. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogsiért orvosi papírért mindnkinek fizetnie kell, nem emlékszem mennyit, de 10 ezer körüli összeg.
2016. nov. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan EU-n belül csak egy helyen fizethetsz TB-t, tehát ha kint fizeted, az ide nem szól. Az EU kártya csalóka, mert csak sürgős esetekre vonatkozik, ilyen jellegű dolgokra egyáltalán nem.

Hogy milyen összegre számíthatsz az attól függ, hogy hol csináltatod meg a vizsgálatot, de összességében nem egy vészes történet. Pár ezer forint, és magánban is maximum 10-15 ezer körül szokott lenni.

(Egyébként a jogsihoz való orvosi vizsgálat sehol nem ingyenes, háziorvosnál is fizetni kell, csak kevesebbet, mint magánban).

2016. nov. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezért mindenkinek fizetnie kell, ha fizeti a TB-t, ha nem. Én dolgozom itt Magyarországon, be vagyok jelentve, vonják a TB járulékot és fizettem érte.

Nincs egész 10.000 Ft, de simán 8-9000 Ft körül lehet rá számolni.

2016. nov. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm a válaszokat. :)
2016. nov. 24. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nincs kapcsolatban hogy hova fizeted a tb-t, 7200-7500Ft között mozog háziorvosnál (nekem augusztusban 7200Ft volt), üzemorvosok/foglalkozás eü szakorvosok szoktak többet kérni, mert általában magánba lehet megoldani, ami plusz díjas.
2016. nov. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!