Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen szabály vagy törvény...

Milyen szabály vagy törvény van a hozzátartozók kezelésére?

Figyelt kérdés

Egy véletlen kérdésre adott válaszban volt, hogy pszichológus nem kezelhet családtagot.

Igaz-e ez? Bár igazából nem is kezelésről írtak, hanem konkrét tanácsadásról.


Igazából már gondolkodtam azon, hogy könnyebben gyógyíthatnának az orvosok, vagy biztos a pszichológusok is, ha eltöltenének valamennyi időt a betegek, páciensek életében, hogy tényleg mit hogyan csinálnak és mikor, ahelyett, hogy a beteg csak elmondja nekik, ami eszébe jut, arról, amit kérdeznek tőle.

Persze, lehet, hogy úgy lenne a legjobb, ha úgy láthatnák, hogy nem is tudnak róla, hogy látják.


És, akkor szerintem, talán éppen a családban élő orvos, pszichológus lenne a legjobb helyzetben, hogy segíteni tudjon, nem?

De ha nem szabad, akkor nem is tud.



#orvos #kezelés #pszichológus #családtag gyógyítása
2016. nov. 26. 22:10
 1/2 anonim ***** válasza:
86%
Az elgondolás jó, de nagyon ritka a jó szakember. Sajnos ők is nagyon be vannak táblázva,persze ezért még külön fizetni is kellene .
2016. nov. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az etikai kódexükben benne van, hogy nem kezelhetnek családtagot, kollégát, közeli ismerőst stb.


Ez reális, mert nem feltétlenül tud kívülállóként viselkedni és ez befolyásolhatja a terápiát. Plusz elkerülhetőek az esetleges visszaélések.


Az orvos már más tészta ő kezelheti a rokonokat. De nem egy olyan esetről hallottam, hogy az orvos visszautasította a közeli hozzátartozó kezelését az érzelmi kötődés miatt.

2016. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!