Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sugárkezelésre jó, ha mindig...

Sugárkezelésre jó, ha mindig elkíséri a beteget egy családtag, vagy nem szükséges?

Figyelt kérdés
Mennyire érzi jól/rosszul magát a kezelést követő pár órában a beteg? Mikor derül ki, hogy személy szerint ő mennyire jól bírja az egészet? Már az első kezelés után? Úgy tudom, van, aki csak némi hasmenéssel megússza, de gondolom, van, aki rosszabbul viseli. Mire számítson a családtag azokban a hetekben? Rá is szükség lesz a kíséréshez, el kell majd kéredzkednie a munkahelyéről? És egyébként is szükség lesz rá a beteg mellett, vagy elég, ha munka után tud hozzá menni naponta néhány órára? Ha mellette kell lenni, a családtag kap erre orvosi igazolást?

2016. dec. 3. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Gyógyult rákos vagyok. Engem a sugárkezelésre SOHA nem kísért el egyetlen családtag sem, egyedül is laktam abban az időben, tehát nem kell "házi őrizet" sem 😊 minden alkalommal a saját lábamon mentem és úgy jöttem haza (8km-t gyalogoltam : 4km oda-4km vissza a kórházból). 25 sugarat kaptam egyébként, soha nem volt semmi mellékhatása (kb. olyan, mint a tüdőröntgen,kb. 5 perc az egész ), annyi, hogy az utolsó pár alkalommal a bőröm már picit megégett a besugárzott területen, ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor leégsz a napon. De semmi rosszullétet vagy gyengeséget nem okozott. (Ellentétben a kemóval, az gyilkos mellékhatásokkal járt, de nem ez volt a kérdés).
2016. dec. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Remélem, vele sem lesz semmi gond.


További jó egészséget!!!

2016. dec. 4. 07:58
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Köszönöm szépen! Drukkolok, hogy minden rendben alakuljon nálatok is, a betegnek pedig mielőbbi gyógyulást kívánok!
2016. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!