Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Colitis-es vagyok, most...

Colitis-es vagyok, most töltöm a 20-at. Milyen támogatások járnak még? (Közgyógy, emelt családi,90-es kártya? )

Figyelt kérdés

Az emelt családi miatt voltam Pesti Önkormányzati Hivatalban, de ott a nő azt mondta, hiába járok egyetemre, 20 éves koromig kaphatom csak, és akkor is csak ha OKJ-n vagyok.

A Közgyógy kártyám most fog lejárni, és az alanyi jogon való választásokban csak az emelt családi illett rám. Akkor muszáj lesz a c választást igányelni, és jegyzőhöz fordulni vele, hogy megítéljék az anyagi helyzetem alapján?

A 90%-os kártyán is azt írja, hogy az emelt családi miatt vagyok rá jogosult. Akkor ha lejár, már nem kapo újat?


A doktorom nem tud többet erről, mert gyermekorvos, így örülnék ha valaki tudna segíteni, akinek volt már ezzel tapasztalata. Nehéz ez a váltás gyerek-kezelésről felnőttre, az internet meg vegyes válaszokat ad :/



2016. dec. 8. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik barátnőm colitises, de ő nem kap semmit. Gondolom nem véletlen, hogy 20 éves korod után már neked sem adják.
2016. dec. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elméletben közgyógyot még kaphatok (kemény lenne ha elvárják egy nappalis diáktól, hogy hirtelen fizesse a gyógyszereit), csak külön kell igényelnem a jegyzőnél, és csak adott gyógyszerekre fog hatni. Remélem ez összejön, minden segítség számít ilyen helyzetben!
2016. dec. 11. 19:23
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amire jogosult lehetsz majd a későbbiekben - amikor munkába állsz - , az a súlyos fogyatékos adókedvezmény, mely havonta illetve meg. Ez a minimálbér 5%-a, jelenleg kb. 5 500 Ft havonta. Sajnos, én nem tudok más lehetőségről, támogatásról, én is csak ezt kapom.

2016. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!