Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rossz gyógyszert írtak fel?

Rossz gyógyszert írtak fel?

Figyelt kérdés

Üdv, Budapesten lakom, először mentem ehhez a háziorvoshoz. Amint megtudta, hogy nincs munkám, egyből lenézett, nem foglalkozott velem, ráhagytam.

Elmondtam miért mentem el hozzá, hogy nagyon rosszul vagyok, napok óta 38 fokos lázam van, valószínűleg kötőhártya gyulladásom, és ez fáj, az fáj, stb.

Bólogatott, aházott, aztán mondta hogy nem tudja minek írjon fel nekem gyógyszert biztos nem tudom kiváltani. Szerinte vírus. Kértem, hogy írjon fel valami olcsóbb gyógyszert, szeretném kiváltani, mert a betegség miatt nem tudok elmenni állásinterjúra.

Azt mondta, legyen, kiválasztott egyet találomra, ez jó, antibiotikum is, olcsó is. Aztán mondta, hogy amúgy ne aggódjak meggyógyulok jövőhét hétfőre (csütörtökön voltam nála), mert fiatal vagyok és tök egészséges.

Hát, szociális fóbiám lévén próbáltam nyöszörögve mondani neki, hogy de nem vagyok egészséges. 43 kiló vagyok. Mire az orvos félbeszakított: "Nem baj nem baj, ezzel jöjjek vissza ha meggyógyultam".

Hát én meg itthon utána néztem a gyógyszernek, miután elolvastam a betegtájékoztatót. Semmi infó nem volt róla. Utána néztem a hatóanyagnak. Levofloxacin. Pestist, lépfenét, prosztatagyulladást, egyebeket kezelnek vele. Semmi olyat, ami nekem a bajom.

Hát jó, gondoltam ez még rendben van. Szigorúan 18 éven felülieknek való. Megnéztem, miért. "Adagolása: 50 kilónál 500 mg naponta. 50 kiló alatt 8mg/kg. Ez az adag pestis kezelésére.

43 kiló vagyok, talán így most betegen még ennyi sem, 170 centihez. Szerintem ez nekem kicsit erős egy "vírusra".

Egyébként emellett nem kérdezett semmit, a gyógyszerallergián kívül, ez a gyógyszer pedig nem ajánlott rengeteg féle betegség mellett (pl szívritmuszavar).

Kérdeztem, hogy jó-e a Floxal nevű szemcsepp a kötőhártya gyulladásomra. Rávágta hogy jó. Itthon megnéztem, ugyanúgy ofloxacin a hatóanyaga.

Gondoltam, még jó, hogy nem használtam együtt őket, mert már így is a nekem megfelelőnél 156 milligrammal többet vettem ma be belőle.


Jogosan aggódom? :) Mit csináljak? Csak úgy kidobni az antibiotikumot nem tudom, erre is kölcsön kellett kérnem. Eddig úgy tűnik semmi bajom a gyengeségen és szédülésen kívül.



2016. dec. 10. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem,túl aggódod. Ha vírusos betegséged van,akkor igaza volt az orvosnak és valóban nem kell antibiotikum és nem csak ez "erős" vírusra,hanem bármelyik antibiotikum! Mivel Te "kikunyeráltad" tőle,írt neked egy nagyon jó antibiotikumot,ami jó felső és alsólégúti betegségekre is és nagyon gyakran használják is ezekre. Ugyanez igaz a szemmcseppre is.Nagyon jó szer kötőhártyagyulladásra és sokszor használják is. Egyébként lehet a kettőt együtt is használni. Én a helyedben torokfertőtlenítőn,ha kell orrcseppen és valami hurutoldón kívül nem szednék még mást. Ha belázasodnék,akkor viszont elkezdeném szedni a Levofloxacint.
2016. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Most létom,hogy túlsiklottam azon,hogy lázas vagy napok óta. Akkor viszont már elkezdeném szedni a napi 1 500 mg-os tablettát.
2016. dec. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szia, nem tudom, miért ez a hangnem, de nem baj... Nem kunyeráltam ki, ha kunyerálnék, akkor kiálltam volna pénzt kérni a drágább gyógyszerre. Köszi.

Az orvos mondta hogy akar írni gyógyszert, de nem tudom úgyse kivaltani. Erre mondtam, hogy ha tud, írjon fel egy olcsóbbat. Ez nem tudom, hol kunyerálás. :)

2016. dec. 11. 16:22
 4/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni, hogy bevettem egyet belőle tegnap, arra írtam, hogy a gyengeségen és szédülésen kívül eddig semmi, a fejem eddig is fájt (ez is "mellékhatás"). Bár most hogy így jobban megnézem, elég sok dolog megvan a mellékhatások közül, de nem tudhatom, hogy az antibiotikum miatt vannak-e.
2016. dec. 11. 16:29
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

"Elmondtam miért mentem el hozzá, hogy nagyon rosszul vagyok, napok óta 38 fokos lázam van, valószínűleg kötőhártya gyulladásom, és ez fáj, az fáj, stb.

Bólogatott, aházott, aztán mondta hogy nem tudja minek írjon fel nekem gyógyszert biztos nem tudom kiváltani. Szerinte vírus. Kértem, hogy írjon fel valami olcsóbb gyógyszert, szeretném kiváltani, mert a betegség miatt nem tudok elmenni állásinterjúra."


Bocsánat,de ebből én azt olvasom ki,hogy ő nem írt gyógyszert - mert úgysem tudod kiváltani, ráadásul szerinte vírus és Te kérted,hogy írjon fel valami olcsóbbat,mert kia akarod váltani,mert állásinterjúra kell menned.

1 tablettától ne várj csodát! Azt nem tudom,hpgya 7 vagy az 5 szemeset írta-e ki,de ennyi idő után még mindegy is. A 3 napos antibiotikumk sem 3 nap alatt hatnak,csak megkezdik kifejteni a hatásukat és kb. 1 hét mire meggyógyítanak. A mellékhatásokat pedig igazából soha nem szabad nézegetni,mert azoknak a fele sem igaz és azért írják rá a kísérő papírra őket,hogy jogilag védve legyenek. Azt kell megnézni,hogy tartozik a "Gyakori vagy Nem gyakoriak" közé(már ezek között a mellékhatások között is sok olyan van,mai csak hosszas alkalmazás következtében alakulhatnak ki,nem pedig egy kúrától), a többin nem kell gondolkodni.

Nem tudom mi van meg a mallékhatások közül neked a fejfájáson kívül,de ezek is lehetnek magától a betegségtől. 1 dologra figyelj nagyon oda! Ha kiütések, viszketés, fulladás lép fel,akkor hagys abba és menj visza az orvoshoz. A hányingert,hasmenést pedig úgy tudod megelőzni,hogy valamilyen probiotikumot tartalmazó ennivalót eszel mellé. Azért nem írtam gyógyszertári probiotikus készítményt,mert azok tényleg drágák és élelmiszerrel lehet helyettesíteni. Ilyenek a joghurt,kefír, savanyúkáposzta, ezek "munkáját" pedig elősegítik: banán ,zabpehely,méz,hagyma.

2016. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vírusra felesleges antibiotikumot szedni, mert nem használ. Ha tényleg vírust mondott a doki, akkor szerintem ne szedd a levofloxacint, mert használni nem fog, ellenben gondot okozhat.
2016. dec. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom, nagyon félreérthetően fogalmazok, visszaolvasva látom hogy én sem értettem volna mit írok.

Gondoltam, hogy meggyógyítani nem fog az első szem, a mellékhatástól tartottam, mert mindkét szülőmnek gondjaik vannak a szívükkel, és ez a gyógyszer pedig felgyorsítja (vagy megváltoztatja, pontosan nem emlékszem) a szívverést, ezért nem szabad túl nagy adagot szedni belőle.

Forrást magyarul nem tudok írni, mert angolul nézek mindig mindennek utána, a magyar leírás pedig nagyon hiányos.

Köszönöm a tippeket!

Azért gondolom, hogy nem egyszerű vírus, (azzal nem mennék orvoshoz) mert tobb mint egy hete tart, de csak most 5 napja hogy lázam is lett, emellett folyamatosan fáj a fejem, hátam, végtagjaim, torkom. Aludni csak 1-2 órát tudok, vagy a lázra vagy arra kelek fel, hogy köhögök es alig tudom abbahagyni.

2016. dec. 11. 20:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Az 5 nap láz már azt jelenti,hogy felülfertőződött baktériummal és ilyenkor már kell az antibiotikum. Én egyébként éppen szapora pulzus miatt szedk egy ideje gyógyszert,de Levofloxacint már régebben is szedtem és nem rontott az állapotomon.
2016. dec. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem is a gyors pulzussal voltak többször is gondjaim (bár ez nem lett kivizsgálva) és legfőképpen emiatt aggódtam. De örülök, hogy neked nem volt gondod vele, ez megnyugtató. :)
2016. dec. 11. 23:51
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki kéne viszgáltatnod. Nekem mitrális prolapsus miatt van. Eleinte csak akkor kellett bevennem Betaloc-ot amikor felugrott a pulzusom,de mivel ez mindennapos volt,már naponta rendszeresen szedem és nincs gondom. Azért kell erre odafigyelni,mert a magas pulzuszám miatt idő előtt kifárad a szív és sszívelégtelenség alakul ki.
2016. dec. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!