Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A Teva gyógyszerek drágák? Az...

A Teva gyógyszerek drágák? Az orvos miért nem az olcsóbbat írja, ha lenne olcsóbb? Tudom, hogy pénzt kap érte, de ez etikátlan, én meg fizessek többet?

Figyelt kérdés

Édesapámnak napi 12 szem gyógyszert adagolok. Nem olcsó...

Most először jártam úgy a patikában, hogy az egyik nem volt, de felajánlották a helyettesítőjét, és mondta a hölgy, hogy az még olcsóbb is.

Meg voltam lepve...

Tudok persze a gyógyszerlobbiról, de ez akkor is meglepett...

Annyira kedves és normális háziorvosunk van, ráaádsul tudja, milyen nehéz helyzetben vagyunk.

És kiírja a drágábbat, miközben a beteg olcsóbban is megúszhatná?

Vajon ők mennyit kaszálnak ezzel?

Kapnak egyszer egy "Nokiás dobozt", hogy onnantól annak a gyárnak a termékeit írják ki receptre?

És a gyár ezt hogy tudja ellenőrizni?

Vagy hogy tud utólag jutalékot kapni? Hogy ellenőrzik, hogy tényleg annak a gyárnak a termékét írta-e ki?

Mi van, ha 2-3 gyár ajánlatát is elfogadja kenőpénzzel együtt, és vegyesen írja ki a gyógyszereket?


És én, mint beteg mit tehetek?

Minden egyes gyógyszernél kérdezzem meg, hogy van-e olcsóbb helyettesítője?

Így is, mire ezt a sokat kiváltom, már ott toporzékolnak a sarkamban, mert nem 1-2 perc szokott lenni.

Nem szeretném húzni az időt, de az indokoltnál többet fizetni sem szeretnék.

Mi a megoldás?


2016. dec. 13. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szoktam mondani hogy a legolcsóbbat mert nem tudom kiváltani ..ennyi.
2016. dec. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már nincs Nokiás doboz :) és utazások sincsenek,ezeket komolyan ellenőrzik. Persze így is vannak kiskapuk. Egyébként a TEVA-s gyógyszerek még nem is a legdrágábbak közé tartóznak. Csináld azt,amit az első válaszoló mondott. A patikában kérd az olcsóbbat, a számítógépen ránézni nekik ez fél perc.
2016. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindig kérdezd meg hogy van-e olcsóbb helyettesítő, mert azt kéred, az orvosnak is szólhatsz hogy az olcsóbbat kéred különben ki se fogod tudni váltani. Van aki fordítva van pl a szomszédunk, teljesen felháborodott hogy olcsót akartak felajánlani, meggyőződése hogy az hamisítvány, nem hat, tudjátok... Szóval az orvosok ezért egy középárasat szoktak felírni.
2016. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan még kritikusabban figyelem az orvosokat, mert némileg átfedő szakmában részben orvos végzettségű kollégákkal dolgoztam és hozzávetőlegesen meg tudom ítélni a készültségüket, de ennek ellenére óvnálak attól, hogy megalapozatlan megállapításokra juss önmagadban. Az orvosoknak egyrészt kötelező írott szakmai utasításokhoz és ajánlásokhoz tartaniuk magukat, részben pedig a folyamatos szakmai utánképzés, konferenciákon és egyéb szakmai összejöveteleken való részvétel, orvoslátogatóktól szerzett félhivatalos információk alapján olyan apró ismeretek birtokába juthatnak, amelyek pl. egyes gyógyszerek mellékhatásaihoz szolgáltathatnak fontos adalékot. Én már közel 15 éve szedek koleszterin csökkentő gyógyszert. Az akkori, nagyon alapos és felkészült háziorvosom felírt egy közepesen drága szert, aminek a kellemetlen mellékhatását már 1 év után éreztem. Akkor felírt egy másikat, aminek a mellékhatása pár év után szintén jelentkezett. Ekkor váltottam is háziorvost (egyéb okokból) és tőle egy olyat kértem, aminek a nevét egy volt ismerősömtől hallottam és szintén TEWA készítmény. Jóval olcsóbb, mint amiket korábban szedtem, kevesebbet szedek belőle, mint az előírás (az interneten találtam angol nyelvű blogon tapasztalatokat a mellékhatásokról) és láss csodát: a rendkívül kicsi adag mellett a mellékhatások alig jelentkeznek és az évente történő laborvizsgálatok szerint a koleszterin értékem egyáltalán nem emelkedett a nagyon kóros tartományba, ott maradt, ahol 10 éve volt. Szóval én valószínűbbnek tartom, hogy a háziorvosodnak nyomós szakmai oka van arra, hogy azt a gyógyszert írja fel, amit felír. Persze azért nem ártana neked vagy édesapádnak utána néznie a gyógyszereknek, mert az az orvosszakmai megállapítás, hogy 3-4 gyógyszernél többet nem érdemes szedni, mert ellenőrizhetetlen hatások és mellékhatások jelentkeznek, nagyon sokszor olyan gyógyszereket is kell szedni, amelyek mások mellékhatásának kivédésére szolgálnak. Gyógyszer hatástan tekintetében azonban minden esetben pontosan ki kellene mérni személyre szabottan a hatást, mert az általános hatás alapján történik a dozirozás, adott betegnek azonban adott szervezeti sajátosságai vannak.
2016. dec. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szép mait leírt az utolsó,de szin te minden hatóanyagú gyógyszert gyárt,szinte mindengyik gyógyszer cég. Ez addig nem igaz,amíg egy gyógyszer új fejlesztés és a szabadalmi ideje tart és nem kerül még a piacra más (generikus) készítmény,amit más cég gyárt, esetleg más néven,de ugyanazzal a hatóanyaggal. Ilynekor a generikum gyógyszer már olcsóbb. Ráadásul a gyógyszer ára attól is függ,hogy éppen melyiken van több OEP támogatás. Azt viszont a gyógyszertárakban is és az orvosk is tudják,hogy melyik gyógyszernek melyik az olcsóbb variánsa (és ez nem jelenti azt,hogy a gyógyszer rosszab!) és a patikák fel is vannak hatalmazva arra,hogyha a recepten nem jelölik külön,hogy "Nem helyettesíthetŐ" ,akkor melyikkel helyettesíthetik. Vannak emberek,akik éreznek különbséget a különböző azonos hatóanyagú gyógyszerek között,mert pl. a vivőanyag különbsége miatt másképp szívódnak fel). Nekik célszerű a bevállt készítményt használni,de ha ilyen nincsen,akkor nyugodtan rá lehet bízni a gyógyszerészre,hogy az olcsóbbat adja helyette. Ennek sem az OEP,sem az orvos felé nincs káros következménye.
2016. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!