Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti éreztétek már magatokat...

Ti éreztétek már magatokat megalázva egy-egy vizsgálat után? (főként nők, nőgyógyászat után)

Figyelt kérdés

Én ma voltam nőgyógyásznál, de ezek után azt hiszem a mai volt az utolsó, hogy nem magándokihoz mentem. Megaláztak, kinevettek, hülyének néztek, és durván vizsgáltak..ott lent.


Sajnos nem volt annyi lélekjelenlétem, hogy felöltözzek és kijöjjek vizsgálat közben, pedig azt kellett volna.


Nektek volt már hasonló tapasztalatotok? Mit tettetek, hogyan reagáltatok? És úgy egyáltalán, szerintetek mi visz rá egy dokit és asszisztensét arra, hogy egy amúgy is megalázó helyzetben lévő nőt ilyen szinten továbbiakban is megalázzanak?



2016. dec. 15. 12:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére még nem voltam ilyen dokinál.

Nagyon féltem az első alkalommal, de "jobb" volt mint amire számítottam.

Igaz én nem magannal voltam, pedig arra számít az ember, hogy azok kedvesebbek.

Min nevettek?

2016. dec. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Volt, de nem nőgyógyásznál. Az orvos durván beszélt velem, belenyúlt a nyílt sebembe, megkínzott, aztán közölte, hogy egyébként ő nem csinál velem semmit, menjek máshova, szóval tök felesleges volt az egész. Azt sem értettem, hogy miért kéne máshova mennem. Ő se tudta megmondani, csak ő nem akar velem foglalkozni. Nekem sem volt erőm igazán kiállni magamért, annyira meglepődtem, még sose viselkedett velem ilyen bunkón senki, máshol sem.

Nőgyógyásznál szerencsére csak kedveseket fogtam ki, pedig nem magánhoz járok.

2016. dec. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%

12 évesen voltam először nőgyógyásznál, mert két éve nem jött meg a menstruációm. Most 20 éves vagyok, és évente 1-3 alkalommal szoktam menni. Ha fáj, mondom a dokinak. De érdekes, nálam minden orvos rendes volt. A pasik meg kimondottan jó arcok, imádom a férfi nőgyógyászokat. Ők valahogy lazábbak, és humorosabbak, mint a nők. Szerintem egyébként sokan túlbonyolítják ezt a nőgyógyász kérdést. Én nagyjából úgy fogom fel, mintha boltba mennék vásárolni, nem vagyok beszrva.

20L

2016. dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Harmadik válaszoló vagyok. Annyit elfelejtettem hozzátenni, hogy nagyban függ a páciens véleménye attól, hogyan fogja fel a vizsgálatot. Kérdező, te azt írod, megalázó helyzet. Szerintem meg egyáltalán nem megalázó. Ugyanolyan, mint egy fogorvosi vizsgálat. Elmondod, mi a baj, a doki pedig megvizsgál. Mondom: sokan rettentően túl tudják bonyolítani a nőgyógyászati vizsgálatokat.

20L

2016. dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Eddig nálam sem volt gond nőgyógyászhoz járni, én is körülbelül úgy fogtam fel, mintha lemennék a boltba kenyeret és tejet venni. De ez a mai szerintem egy életre megváltoztatta ezt a hozzáállásomat.


Első: Miközben a doki megkínzott szóban is, és olyan szinten véresre kapart a kacsával, hogy még másfél óra elteltével sem állt el a vérzés, a kedves asszisztens is beszólt párszor. És mikor elkezdtem vérezni, mondta a doki, hogy nem tudja mitől vérzek, akkor mondtam neki, hogy volt egy fertőzésem 2 hónapja (itt folytattam volna), mire beröhögött a képembe a nő. Talán azt találta mulatságosnak, hogy a 2 hónapja történő fertőzés valószínűleg ma már sehol sincs, viszont ha engedte volna befejeznem, akkor elmondtam volna, hogy ÉS mivel 2 hónapja mikor a fertőzésem miatt időpontot kértem és csak 2 hónapra rá kaptam időpontot, másfél hónapig elhúzódott mire meg tudtam magam gyógyítani. Hát ez volt olyan nagyon poénos.

2016. dec. 15. 12:43
 6/20 A kérdező kommentje:
4-es, soha nem volt bajom a dokikkal és a nőgyógyászati vizsgálatokkal. De tényleg soha. Tudtam, hogy azért vannak ott, hogy segítsenek...ez viszont túlment egy határon.
2016. dec. 15. 12:44
 7/20 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy hormonszint beállítást kértem, vizsgálatok után, mivel mikor voltam magánorvosnál, ő jelezte, hogy szükség lesz rá, illetve egyéb ciszták, stb (nem sorolom) gondok miatt én is szükségesnek éreztem. Ezen is vitatkozott velem fél óráig, mire meg tudtam győzni, hogy legalább csak nézzék meg a hormonszintemet.
2016. dec. 15. 12:46
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég szomorú,de mi történt pontosan?

Én egyszer voltam sztk-s orvosnál gyógyszert íratni....hát hagyjuk is,ő kérdezte meg tőlem,hogy milyen gyógyszert akarok felíratni! Még szerencse,hogy előtte heteken át csak a fogamzásgátlókról olvastam és így volt egy 2-3 név a fejemben ami úgy gondoltam jó lenne.

A mostani magándokim nagyon jó fej,kedves,laza,amikor vizsgál az is mindig meglepően "jó" úgyhogy én egyáltalán nem érzem megalázónak a helyzetet.

2016. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért járok magánorvoshoz. Nagyon kedves, figyelmes, bármit meg lehet vele beszélni és nem is drága. Én elég szűk vagyok, ezért kellemetlen szokott lenni így is a vizsgálat, mindig szólok neki, hogy óvatos legyen ám. :D Bár mindig az. Soha nem mennék sztk-s dokihoz.
2016. dec. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
7: Szerintem az volt a baja, hogy elmentél más orvoshoz, és vele akartad "megcsináltatni", amit a másik orvos kért, javasolt.
2016. dec. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!