Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A sugárkezelések időzítése...

A sugárkezelések időzítése mennyire rugalmas?

Figyelt kérdés

Rosszindulatú daganattal operáltak egy családtagot, aki kapott két belső sugárkezelést, és kap majd külsőket is kb. egy hónapon keresztül. Valahonnan (már nem tudom, hogy honnan) úgy tudom, hogy válaszhat, hogy délelőtt vagy délután szerene-e járni inkább sugárkezelésre, de amit választ, ahhoz kell tartania magát aztán. Általában délután-estefelé lenne jó neki, na de lenne egy esti családi esemény január végén, amire nagyon szeretnénk, ha elmehetne majd.


Ha kéri, akkor azon a bizonyos napon kaphatja a kezelést délelőtt? Mennyire fognak csúnyán nézni rá, ha ilyet kér? Egyáltalán: csak adminisztratív probléma az ilyen, vagy azért is fontos, hogy mindig délután (vagy mindig délelőtt) menjen, mert fontos, hogy két kezelés között kb. 24 óra teljen el?


Jut eszembe: lehet, hogy egyszerűbb lenne azt kérni, hogy aznap ne kelljen mennie, az talán egyszerűbb is, meg nem is olyan furcsa, hiszen hétvégén sem kell mennie - és akkor gondolom, hosszú hétvégeken sem. Ha hosszú hétvégén is lehet a kezelésben három nap szünet, akkor egy péntek esti családi esemény miatt is beiktatható?


Persze, az a legfontosabb programja mostanában, hogy teljesen meggyógyuljon, nincs annál semmi fontosabb. Pont.


Csak kíváncsi vagyok.



2016. dec. 16. 21:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!