Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kineziológiai tape tapaszt...

A kineziológiai tape tapaszt csak orvosi javaslatra lehet használni, vagy egyszerűen ha valami probléma van (esetleg a térdemmel) akkor simán én is használhatom? (természetesen szakemberrel helyezném fel a problémás területre)

Figyelt kérdés
Pár hete focizás közben megrándult a térdem, és azóta nem igazán kellemes dolog a mozgás (néha ha nem csinálok semmi megterhelőt, akkor is faj) Ezért gondoltam, hogy kipróbálom a tape tapaszt (kék) hátha segít. Természetesen voltam orvosnál már a térdemmel, még akkor mikor ez a baleset megtörtént, de nem találtak semmi elváltozást akkor egy kicsit meg volt duzzadva a térdem de ennyi. Szóval nem tudom, hogy ez segítene Szerintetek a problémámon? Előre is köszönöm a segítséget! :)

2016. dec. 23. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szabadon beszerezető. Ha értesz hozzá, magadnak is csinálhatod.
2016. dec. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Az orvosnak különösebb szakértelme vagy használati tapasztalata nem igazán van a kinesio tapasszal kapcsolatban.

Érdemes olyan szakembert keresnie, akinek van megfelelő anatómiai tudása, elvégezte a kinesio tapasz felhelyezéséhez szükséges valamelyik tanfolyamot, használja a hétköznapokban ezt a technikát, így rendelkezik rutinnal a felhelyezés tekintetében.

Ilyen szakembert találhat a gyógytornászok, manuálterápeuták, ritkábban orvosok, gyógymasszőrök, edzők között.

Azért nem tanácsos önálló módon felrakni, mert nem ismeri az ízület mozgását, anatómiai sajátosságait és a tape használatát. Jobb esetben hatástalanul teszi fel a tapaszt, rosszabb esetben pedig további fájdalmat okozhat önmagának.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2017. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!