Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van még olyan kórház az...

Van még olyan kórház az országban, ahol nem halnak meg folyamatosan az emberek műhibákban?

Figyelt kérdés

Családtagomat nemrég ölték meg egy bizonyos vas megyei kórházban.

A több hónapnyi kezelés alatt műhibát műhibára halmoztak,zárójelentéseket hamisítottak,halál után is a patológussal hazudtattak...

Nem mi vagyunk az egyetlenek,rengeteg hasonló történetet hallottam,hogy viszonylag egészséges emberek bemennek max 1-2 napra,de már nem élve jönnek ki.

Elgondolkodtam,hogy minden kórház ilyen?Egyedül a Debrecenit tudom csak jó példának felhozni.


2017. jan. 7. 13:46
 1/5 evimeri ***** válasza:
Ez már tiszta összeesküvés elmélet. Gondolom több hónap alatt nem csak egy orvos kezelte. Ezek közül az összes hibázott, hazudott és még a patológus is. Ha felmerült a műhiba miért nem tettetek feljelentést? Lehetett volna kérni máshol a boncolást. Utólag vádaskodni kár.
2017. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki elmúlt 75 éves, akkor a "meghalató" kórházak szerint odavaló (mármint a temetőbe)! Haladó hagyomány, évtizedek óta ezt teszik, szégyen, amit művelnek. Édesanyám influenza miatt került kórházba 88 évesen, de világba nem törődtek vele, nem tudott kimenni wc-re, se kiülni az ágy szélére enni, ellenben meglopták. Másnap láttam mi a helyzet (ajánlották a "krónikus belgyógyászatot" értsd: elfekvő!), inkább átvitettem másik kórházba, ott szépen meggyógyult és még több évig velünk maradt. Szent János kórház, hírhedt volt abban az időben.
2017. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Minimum feljelenteném az összeset, főleg ha van valami bizonyítékod is.

Mert ilyenkor a rendőrség igazságügyi boncolást rendel el, mert ha megáll a vád, akkor az adott kezelőorvos, de még a boncorvos is bűnpártolás miatt börtönbe kerül többévre.

Nem egy ilyen ült már éveket, csak az emberek java része annyira tutyi mutyi, hogy még magáért sem mer kiállni, és a véleményét is fél elmondani.

Még a 2000es évek elején volt egy ilyen helyzet a környéken.

Az egyik "befolyásos" cigány család hozzátartozója sorozatos mellényúlások miatt eltávozott az élők sorából, elsőnek a doki meg mindenki tagadott.

Aztán letelt a doki munkaideje, megindult hazafelé, de a kocsija mellett egy fekete luxus autó várta, amiből erősen szoláriumozott bőrű, feketelaci méretű állatkerti gorillák pattantak ki.

Azt mondták, nyert a doki egy álomutazást, elviszik kocsikázni és kirándulni.

Igen jól sikerült a kirándulás, az ember két hónapig nem ment dolgozni, mert örült ha szívószállal kiszürcsölte a levest a tálból.

Persze ki így ki úgy csinálja, de egy biztos ha hibáztak a dokik, az összeset fel kell jelenteni, és majd elszámolnak utána.

2017. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyerekosztályokon a legritkább, de azért ott is előfordul ilyesmi szép számmal.

Nem annyira az orvosi szakértelem hiánya a baj ezekben az esetekben hanem, hogy borzasztó rossz az ellátó team tagjai közti kommunikáció. Még sima osztályátadáskor az ápolók is elfelejtenek fontos dolgokat átadni a váltásnak.

Kevés az ember, sok a munka, mindenki rohadt fáradt.

És a személyzet hozzáállásán az se javít sokat, hogy kb mindenki úgy áll hozzá az eü dolgozókhoz, hogy az ördögtől való hóhérok akik mindenkit el akarnak tenni láb alól.

2017. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

sajnos nem össze esküvés elmélet,ilyennel nem szórakoznék :(

családtagom rosszul lett pesten,szívinfarktusa volt.kapott pacemakert,és megfelelő gyógyszereket,mert a szíve miatt vizesedett.

mikor újra bekerült ide a vasiba,teljesen más gyógyszereket kapott,pedig ő mondta hogy az első alkalommal mit adtak neki,és az használt is.amit ez az orvos írt fel,teljesen hatástalanok voltak,családtagomat rosszabb állapotban küldte haza,mint ahogy bement a kórházba.ez csak az első baki volt,ezután követte még vagy 3-4 hónapnyi szenvedés.

Maguktól soha semmit nem mondtak,mit miért csináltak,ha Ő kérdezett,tőszavakban válaszoltak:Ha mi,családtagok kérdeztünk rá mi miért van,csak ködösítve válaszoltak.

Indokolatlanul le volt butítva gyógyszerekkel.És ezek csak az apró dolgok...Voltunk már ügyvédnél,de a zárójelentések,és a boncolási jegyzőkönyv is támadhatatlan...

sajnos nem tudtam/tudtuk hogy máshol is lehet boncoltatni.

Nem volt idős,60 év alatt volt.

eddig is hallottam hogy haldoklik az egészségügy,de azt annak tudtam be hogy kevés az ember,és rosszak a munkakörülmények.Nem pedig annak hogy szó szerint ölik az embereket.

Mióta velünk történtek meg ezek a dolgok,nagyon sok hasonló esetet mesélnek nekem ismerősök,vagy akár csak egy munkatárs...ha tudtam volna ilyen konkrét esetekről,én is erélyesebben léptem volna fel pár dolognál.

Tudom hogy most már nem tehetek semmit(meg amúgy sem tudtam volna)de dühítő hogy így kell elvesztenem egy szeretett családtagot.

Az egyik orvos aki kezelte a családtagomat,őt egy másik nő feljelentette műhibáért.Gondolom nem kell említenem hogy ez a doki a mai napig a kórházban dolgozik...Pedig én úgy tudom,ki lett rúgva.

2017. jan. 8. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!