Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyi asszisztensként...

Egészségügyi asszisztensként hol érdemesebb kezdeni és dolgozni: sürgősségi vagy intenzív osztály?

Figyelt kérdés

Nemsokára elvégzem az egészségügyi asszisztensit és egyre inkább gondolkodok, hogy az intenzív osztályt vagy a sürgősségit válasszam-e kezdésnek? Más opció számomra nem létezik... csak ezen a 2 helyen érzem otthon magam, kritikus állapotú betegek között :)


Mindkét helyen sok időt töltöttem már, mégsem tudok dönteni. Melyik biztosít több lehetőséget továbbfejlődésre? Melyik ígényel több tudást? Hol mik a fontosabb feladatok, szempontok stb stb? Én is tudok jónéhányat, viszont érdekel hogy ki hogy látja. Hátha segít bennem is letisztázni néhány dolgot.


22/F



2017. jan. 10. 21:16
 1/6 A kérdező kommentje:

Hogy kicsit jobban körülírjam:

Sürgősségiben tetszik: sok az új beteg, érdekes esetek, gyorsan kell felismerni és reagálni, viszonylag gyakori újraélesztések, sok súlyos akut betegség, a kevésbé súlyos betegekkel jókat lehet beszélgetni, pörgés. Ami nem tetszik, az a fizikai kimerültség és a zűrzavar (ha olyan kollégákkal dolgozol, akik kicsit zavarosan dolgoznak).


Intenzív osztály: kritikus betegek, folyamatos monitorozás mellett sok dolgot lehet megfigyelni (sürgősségin is), kell gondolkodni-figyelni-számolni, több idő jut egy betegre és így többet lehet az esettel foglalkozni (SZakmai fejlődés), invazív beavatkozások és mérési tehnikák nagyon érdekesek; a gyógyszerekkel "játszás" szintén érdekes amit sürgősségin kevesebb ideig teszünk. Hátránya: a monotonság (ugyanazok a betegek) és a sok betegség, amelyeket megszereznek a betegek és mi esetleg tőlük.

2017. jan. 10. 21:22
 2/6 A kérdező kommentje:
Ami még kicsit hátrány számomra az intenzíven: a sok szag és látvány, tisztántartás. Sürgősségin ezzel kevesebb időt töltünk; felfekvések, ilyesmik ritkábbak.
2017. jan. 10. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Intenzívre menj szerintem.De te ott nem fogsz játszogatni szerintem a gyógyszerekkel.
2017. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert az aszisztens az inkább az csak segít esetleg a nővéreknek.
2017. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szerintem ha ennyire érdekel a dolog, akkor kezdj el vagy a sürgősségin vagy az iton dolgozni, (vagy mindkét részt próbáld ki ) és menj el minimum egy okj-s képzésre, aztán szakosodj intenzív osztályos vagy sürgősségi szakápolónak. Esetleg ha nagyon megszereted és van időd/ kedved tanulni, tanulj diplomás ápolónak egyetemen, és akkor mindkét részre mehetsz, és foglalkozhatsz is a betegekkel. Asszisztensként, ahogy már az előttem szóló is írta, "csak" segíteni tudsz az ápolóknak, pl ágyazásban, stb...
2017. jan. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sima ápolási asszisztensként egyik helyen se fogsz teljes értékűen dolgozni, mert törvény szerint gyakorlatilag csak egy segédápoló vagy.

Csináld meg az intenzíves vagy a sürgősségi szakápolói, vagy akár mind a kettőt és dolgozz felváltva.

Ápolóként egyébként is eléggé végesek a fejlődési lehetősségek, hiszen mindig orvos alá vagy beosztva, nem dolgozhatsz önállóan.

Azt viszont nem árt ha tudod, hogy pont amiatt, mert egy szinten túl ápolóként már nem lehet fejlődni, egy idő után (elég hamar) a legizgalmasabb dolgok is rohadt unalmasnak tűnnek majd. Nem árt ha van B terved is és nem cövekelsz le egy helyen.

2017. jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!