Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezzel a panasszal érdemes...

Ezzel a panasszal érdemes orvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok, és az a problémám hogy pattanásos vagyok mèg mindig. Nem kell súlyos, nagy pattanásokra gondolni, csupán a homlokomon illetve az àllamon kivül az arcom pattanásos. Sosincs olyan időszak, amikor tényleg teljesen tiszta lenne. Mindig van 6-7 darab pattanásom, néha csak picik, de van olyan időszak mikor nagyobbak es gyulladtak. Elmondanàm hogy visszamenőleg semmilyen rokonom, sem a családom nem szenvedett ilyen problémával. Testvéreim sem, senki! Úgy érzem, hogy valami más dolog állhat emögött, mivel koràbban rengeteg bőrgyógyászt megjártam, rengeteg kenőcsöt, lemosót, szappant, maszkot, hámlasztót használtam. Néha emiatt rossz a közérzetem is, már màr megtanultam ezzel együtt élni, de nem szeretném ezt annyiban hagyni. Az igazi kérdés az lenne, hogy érdemes ezzel ENDOKRINOLÓGUST felkeresni? Ismerőseim tanàcsolták, hogy biztosan a hormonjaimmal van probléma, tehát belülről kellene kezelni. Góckutatást is hallottam, fogászatot is javasolták. Viszont ezekkel én nem vagyok tisztàba, így kérem aki ezekről bármit tud, hogyan kell eljárni, az írja màr le. Nagyon szépen köszönöm!

2017. febr. 3. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen érdemes!
2017. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha ráérsz és nem vagyok pofátlan, tudnád nekem részletezni, hogy miért? Neharagudj, de nem vagyok ezekkel tisztában, hogy mi mitől lehet és minél előbb szeretném "kezeltetni" ezt a problémámat. Szeretnék szép pattanásmentes arcot. Illetve, leírnád mikyen sorrendbe hova menjek? Köszönöm válaszod, jo hetveget!
2017. febr. 3. 13:33
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Először belső tisztítással próbálkoznék, lehet, hogy semmi értelme nem volt magadra kenni a fél gyógyszertárat. Igyál sok vizet, egyél sok gyümölcsöt, zöldséget. Mellette semmi édesség, chipsek, cola és társaik. Próbáld ki 1-2 hétig, lehet, hogy meglepődsz!
2017. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanàcsot, de már próbàltan. Egyszerűen minden tejterméket, magvakat, zsíros dolgokat eldobtam az életemből. Alkoholt sem iszok, a törölkőzőket és ágyneműket hetente cserélem. Semmi változás, elalszok este és mikor felkelek egy nem vàrt pattanás jelenik meg valahol az arcomon. De néhàny random kijön a vàllamon is, meg a combomnál is. Szóval nem tudom mivan velem, de egészségesen élek, zöldség gyümölcs megvan, termékekre már tobb tizezret koltottem és semmi. Tuti belső oka van, ezt szeretném megtudni mert nagyon lehangol engem nap mint nap
2017. febr. 3. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:

esetleg gluténérzékenység lehet még. próbáld ki, hogy pár hétig nem eszel, akkor mi lesz. de más is lehet.

én egy ideig nem ettem húst, akkor nálam hirtelen jobb lett a helyzet, nekem már az arcomon is göbös pattanások voltak 25-ön felül (azelőtt nem).

sokmindent kipróbáltam, nekem a hús elhagyása segített. azóta visszatértem a húsevésre, és nincs ilyen bajom.

sokminden lehet, ami okozza, nehéz okosat mondani.

annyit mondok, hogy olyan erős gyógyszert, ami a májat erősen károsítja, ne vegyél be.

én beszedtem, de csak ideig-óráig segített, viszont közben sokat árthat máshol.

2017. febr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor allergiavizsgálat? Endokrinológushoz mehetek attól független?
2017. febr. 5. 10:21
 7/7 anonim ***** válasza:
persze, nézesd meg magad. nem tudom, komolyan fogják-e venni a problémádat, orvostól függ. az ételérzékenységi vizsgálatok nagyon drágák, és a mai helyzetben a dokik csak a súlyos eseteket küldik el. Ha nem küldenek el, magánúton még mindig mehetsz, de nagyon borsos az ára.
2017. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!