Egyből megműti?

Figyelt kérdés
Már több mint két hónapja begyulladt a lábujjam,először nem tudtam mi az,lekezeltem aztán anyu megpróbálta kivágni sikerült neki,egy darabig jó volt,most meg teljesen újralezdődött,már fáj4,kértünk időpontot sebészetre,holnap kell mennem.Mit fog vele csinálni?Egyből megműti vagy ad egy másik időpontot?

2017. febr. 7. 14:52
 1/3 anonim válasza:
Attól függ milyen gyulladásról van szó. Abból amit leírtál körömágy-gyulladásnak tűnik. Ha nem annyira súlyos, akkor nem fogják megműteni egyből, hanem rendel az orvos gyógyszeres kenőcsöt és azzal kell kenegetni. Ha súlyosabb, akkor meg fogják műteni, de ettől nem kell megijedned, mert egyáltalán nem fogsz érezni semmit sem és nem tart sokáig, kb. tíz perc az egész. Megkérnek, hogy feküdj fel egy ágyra, érzéstelenítő szurit kapsz a lábujjadba és utána pár perc és már kész is. Bekötözik és mehettek is haza. Vigyetek papucsot és esetleg még egy-két pár zoknit, egy nejlonzacskó is jól jöhet. Papucsban könnyebb lesz hazanenni a kötés miatt, a zoknikat érdemes felvenni, hogy ne fázzon a lábad. Zacskóval be lehet tekerni a zoknit, hogy ne érje víz. Ha autóval mentek akkor erre nincs szükség, csak a papucsra. Után nem szabad majd, hogy víz érje a kötést, arra kell majd vigyázni. Házilag ne nagyon vagdossátok, mert elfertőződhet.
2017. febr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Huhh köszönöm szépen :) Most értem haza és megműtötte/kivágta,tenyleg nem érezten semmit belőle,most egy krumpliméretű kötés van a lábamon és holnap kell mennem kötéscserére.

Köszönöm a válaszod!

2017. febr. 8. 16:02
 3/3 anonim válasza:
Ugye-ugye, jóstehetség vagyok, mondtam én... :-D Jobbulást, gyógyulj meg hamar és vigyázz, ne érje víz ameddig le nem veszik a kötést, mert akkor nem fog meggyógyulni! :-)
2017. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!