Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs TB-m és magánorvoshoz...

Ha nincs TB-m és magánorvoshoz megyek, akkor ő látni fogja, hogy nincs? Ha igen, nekem fog csak szólni vagy jelenti a nav-nak?

Figyelt kérdés
2017. febr. 9. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem jelenti a Navnak.


Ha fizeted a tb-t, akkor annak a havi fixnek fejében vizsgálnak. Ha nem, vagy csak magánorvoshoz mégy, úgy, hogy van, akkor a számla fejében vizsgálnak meg.


Nem 1951-ben élünk, és nem az ÁVÓhoz mész.

2017. febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Nyugodt lehetsz, az OEP pontosan tisztában van vele, hogy nincs érvényes TB jogviszonyod, idővel majd kapsz felszólítást a rendezésére.


Magán orvos nem foglalkozik a TB jogviszonyoddal, éppen ezért magán, te fizeted, nem az állam.

2017. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

#2

Nem fizet az állam semmit. Közegészségügyben magad fizeted, havonta, a fizetésedből való, kétféle levonással, nem pedig az állam.

2017. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért érdekelné, hogy nincs TB-d? Kifizeted az ő díját és ennyi. Arról meg tudnak, hogy nincs TB-d.
2017. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog semmit csinálni, mert nem tb-re megy ez a kezelés. Azért magán. Ha meg szólna akkor ne járj úgy mint én: elkérte a pénzt és később láttam az ügyfélkapun keresztül hogy elszámolta tb-re az összes kezelést...

Így max egyébként nem tud tb-támogatott gyógyszert felírni.


Viszont ahhoz hogy kiderüljön hogy nincs tb-d nem kell ma már orvoshoz menni és jelentenie senkinek, mert a nav folyamatosan ellenőrzi magától és küldi a felszólítást, elmaradást stb. Viszont jobb ha magad mielőbb rendezed, önként bemész.

2017. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!