Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy probiotikum szerűség...

Ha egy probiotikum szerűség betegtájékoztatójára oda van írva ez azt mennyire kell komolyan venni?

Figyelt kérdés

"A készítmény csak orvosi ellenőrzés mellett alkalmazható"


Egy FLORA balance plus nevű dologról van szó. Meg mit jelent ez hogy orvosi ellenőrzés mellett?

Viszont erre való ez is mint a probiotikumok azt is írja, károsodott bélflórára van pl. antibiotikum szedése miatt


2017. febr. 9. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kérem erről az orvosok véleményét, mert a legtöbb azt sem tudja (nem érdekli), hogy mire való ez. Itt a gyk-n olvastam, hogy antibiotikum utáni gombafertőzéssel ment orvoshoz a hölgy, az orvos meg azt mondta neki, hogy az antibiotikum utáni hüvelygombát a nők találták, hogy orvoshoz szaladgálhassanak.

Előbb bízom a gyógyszerészben, mint az orvosban.

2017. febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2017. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó drága. Én igen komoly szájsebészeti műtétek után Probiumot vettem 1350-ért és igen jól megállta a helyét. Semmi bajom nem lett a több, mint két hetes anti kúra után.
2017. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mire gondolt #2, amikor belinkelt egy lovak számára készített probiotikum készítményt... jó hogy drága, mennyire lehet szüksége egy lónak...

Amúgy nem kell ezt az orvosi ellenőrzést komolyan venni, ha a készítményben csak baktériumok vannak és esetleg még prebiotikum is (amit a probiotikum-baktériumok esznek).


Én elég sok készítményt összehasonlítottam árban és az jött ki, hogy kb. mind ugyanannyiba kerül, ha azt nézzük, hogy hány darab baktériumot tartalmaz. Ahhoz hogy túlélje a gyomorsavat és lejusson a bélbe, állítólag minimum 2x10'9 azaz kétszer tíz a kilencediken, azaz kétmilliárd baktérium kell. Pl. ez a Flora kapásból 10 milliárdot tartalmaz adagonként, ezzel szemben a Béresé 5 milliárdot, de 30 darabos és csak kicsit drágább, tehát ugyanott vagy ár/érték arányban, a Flora kicsit olcsóbb. Mindeközben a Jutavit probiotikuma csak kétmilliárd-háromszázmilliót tartalmaz, ellenben ebben van prebiotikum is bónuszként, de ha azt nézed, hogy ebből minimum 4 kapszula kell, hogy elérje a Flora szintjét, akkor az azt jelenti, hogy a 15 darabos csomagból 4 db az szinte ugyanannyi, mint ez a Flora. Be vannak lőve ezek az árak...

2017. márc. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!