Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan bízzak ez után a...

Hogyan bízzak ez után a pszichiáteremben, hogy normálisan ép ésszel kezel, ha klinikai (közepes vagy súlyos) depresszióban szenved, komoly alvászavarban és szorongásban is szenved?

Figyelt kérdés
50-es éveiben jár.Nő. Most derült ki. Nem voltam megelégedve egyideje már vele. Pszichiáterről van, szó szóval tudnia kell kezelni a helyzeteket.

2017. febr. 14. 11:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon sok lelki zavarokkal foglalkozó szakember szintén szenved mentális betegségtöl. Szerintem nem ez befolyásolna dokiválasztásnál, mert a terápia attól még sikeres lehet nálad, ha egyébként is elégedetlen vagy vele, akkor válts.
2017. febr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Ezek a problémák egyike sem zárja ki a "normális ép ész" jelenlétét.

Attól, hoyg valakinek ilyen problémája van, attól még böven tud másoknak segíteni - söt sokkal inkább bele tudja képzelni magát a helyzekbe.

Azt meg nem tudom, miböl gondolod, hogy nem tudja kezelni a helyzetét - elvégre munkaképes, tehát megfelelö kezelésben részesül, és akkor meg semmiképpen sem befolyásolja a munkáját.


Az meg abszolut nem világos, hogyan "derítetted ki", hogy van-e és milyen problémája?

2017. febr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Rengeteg pszichiáter és terapeuta rendelkezik valamilyen mentális betegséggel, pont ezért jó szakemberek mert értik valóban, hogy mi a problémád nem csak könyvekből hanem tapasztalat alapján is. Szerintem nem ezek alapján kellene véleményt alkotni róluk, ugyan olyanok, mint más dolgozó ember mentális zavarokkal. Ha ettől függetlenül nem vagy megelégedve vele, akkor természetesen érhető, ha váltasz.
2017. febr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Az orvosi szak választásoknak legtöbbször személyes indíttatása van... a pszichiáter mentális beteg, vagy van a családjában... a bőrgyógyásznak meg bőrgyógyászati baja van...
2017. febr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Miből gondolod 2 és 3-mas ,hogy igazad van illetve igaz amit írsz? Pszichológus,Pszichiáter vagy pszichoterapeuta vagy vagy ilyen hallgató? Normálisan kérdeztem de nem úgy éreztem a választ.
2017. febr. 16. 17:55
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
Ha egy belgyógyász szívinfarktust kap, akkor az ö tudását is megkérdöjelezed? Vagy ha egy fogorvosnak müfogsora van?
2017. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem teljesen ugyanaz . Egy kórosan,súlyosan mentális beteg ne gyógyítson! Feküdjön be jó sok időre a súlyos érzelmi zavarosok közé vagy az intenzívre amíg ki nem gyógyul ezekből meg amik okozta attól függetlenül mennyire munkaképes vagy nem. Azért nem mindegy,hogy valaki ilyen állapotban vagy súlyosabb vagy más komoly súlyos betegséggel kezel olyanokat akiknek sokkal kevésbé vagy ekkora bajuk van (én leadnám másnak a betegeket minimum amíg helyre nem jövök.addig veszélyes dolgozni. gyászol+segítő,gyógyító szakmában dolgozik + fenti betegségek közül vagy súlyosabban szenved az 1 vagy 2 éven belül öngyilkosságban vagy szimplán meghal. Ilyen orvos kezében nem akarok lenni. Belgyógyász is lehet tehet ha szívinfarktusa van mert ha a kockázati tényezőket amiket tud kerül akkor kevésbé valószínű,hogy baj lesz vagy igen a fogorvos is tehet róla mert sok mindennel meglehet előzni azt is. Ha valaki orvos akar lenni vagy dolgozik akkor előzze meg vagy csökkentse a kockázatot. Pszichiáternek kellett tanulnia a 6+x év alatt hogyan kezelje a kríziseket akár munkahelyén,magánéletben. Aki meg nem volt képes arra,hogy megtanulja az ne is dolgozzon benne. Menjen el Flexbe vagy hasonló munkahelyre ahol több műszakban kell dolgozni ill.nem kell emberrel,álttla
2017. febr. 16. 20:23
 8/16 anonim ***** válasza:

" Egy kórosan,súlyosan mentális beteg ne gyógyítson! Feküdjön be jó sok időre a súlyos érzelmi zavarosok közé vagy az intenzívre amíg ki nem gyógyul ezekből"


Látom, fogalmad sincs a témáról!!!!

2017. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#3-as válaszoló vagyok és igen, tapasztalatból írtam amit írtam, nem pedig a hasamra ütöttem.
2017. febr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem nehéz 3-mas beteg szakemberként(pszichológus,pszichiáter,pszichoterapeuta stb.) beteg szakembereket ,beteget kezelni? Alkoholista ,drogos pszichiáterről mondjuk hallottam amit elítélek mert ez olyan bort iszik vizet prédikál dolog,mint ahogy eddigi kérdésekben és válaszokban volt ilyen helyzet. Te nem ugyanazt csinálnád?
2017. febr. 16. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!