Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az normális, hogy 4 hét...

Az normális, hogy 4 hét utánra kaptam időpontot a kardiológiára?

Figyelt kérdés
Szívtájéki fájdalmaim vannak nehéz légzéssel és a végtagjaim egyfolytában zsibbadnak. Erős nyomást is érzek a mellkasomban. Ez már kb. 2 hete tart. A háziorvosom látott, de szerinte nem szíveredetű a baj. Hová fordulhatnék még addig, mert a 4 hét még nagyon hosszú időnek tűnik. Köszönöm a választ előre is.

2017. febr. 16. 00:17
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
A háziorvos tudná elintézni,hogy ne kelljen ennyit várni ha a megítélése szerint nagy a baj. Másik lehetőség magánúton kardiologus. Ha biztosat,alaposat és gyorsaságot szeretnél akkor fizetni kell mindenért.
2017. febr. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ezért járok magánrendelésre 😔
2017. febr. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Carragher_x ***** válasza:
0%
Teljesen normális, mivel "A háziorvosom látott, de szerinte nem szíveredetű a baj." Ergo tipikusan az az eset, amikor a beteg orvost akar játszani.
2017. febr. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod mennyi?
2017. febr. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem szokásom orvost játszani, de két hete stabilan fennálló ilyen tüneteket azért nem árt komolyan venni szerintem. Minden tiszteletem a háziorvosé, de mivel Ő nem szakorvos, ezért szerintem nem túlzás a részemről, ha nem tekintem szentírásnak a véleményét.


A vérnyomásom teljesen normális. 120-130 körüli.

2017. febr. 16. 01:41
 6/15 Carragher_x ***** válasza:
0%
Pardon, te esetleg szakorvos vagy? Ha nem tekinted megbízhatónak az ORVOSI véleményét, akkor egyáltalán miért ő a háziorvosod, miért nem olyanhoz jársz, akit szakmailag kompetensnek tartasz? Ja, mert nem erről van szó, hanem arról, hogy azt hiszed okosabb vagy, mint a egy végzett orvos, aki úgy ítélte meg, hogy a tüneteid alapján nem vagy olyan állapotban, hogy sürgősségi ellátásban részesülj. Amúgy, ha szted olyan állapotban vagy, akkor miért nem hívsz mentőt magadhoz?
2017. febr. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem azert mondom de a 3 as es 6 os hozzászólónak csak úgy halkan megjegyzem hogy biztos hallott már olyan esetekről nem is egyről hogy az orvosok képesek még a sürgősségiről is hazaküldeni szerencsétlen beteget és rá pár órára meg meghal.És mennyi ilyet hallani sajnos! Az az igazság hogy a magyar egézségügy sz*r*k az emberekre hiába fizeted tb-t.én nem csodálkozom hogy a kérdező bevan parázva hiszen ő érzi a fájdalmat.Az lenne a legjobb megoldás kérdező hogy elmész egy magánrendelésre! Kölcséges de inkább így minthogy valami bajod legyen.
2017. febr. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem normális, de szokásos. Ez van.
2017. febr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Carragher_x ***** válasza:

"csak úgy halkan megjegyzem hogy biztos hallott már olyan esetekről nem is egyről hogy az orvosok képesek még a sürgősségiről is hazaküldeni szerencsétlen beteget és rá pár órára meg meghal"

Olyanról meg ugye még sosem hallottunk, hogy a beteg a google segítségével már el is temette magát és azt hitte okosabb, mint az orvos?:)

A háziorvos annak ellenére elküldte terheléses ekgra, hogy szte nem szíveredetű a baj, ezzel teljesen körültekintően jár el. Ugyanakkor mivel a háziorvos vizsgálta, sőt ő ismeri a kórelőzményeit is és neki van végzettsége/tapasztalata is a szakmával kapcsolatban, nem pedig a betegnek, így nevetséges, amikor a beteg felháborodik azon, hogy az orvosa más véleményre jut, mint ő meg a google. Mint írtam, ha nem bízik a háziorvosa szakértelmében, akkor érthetetlen, hogy egyáltalán miért ő a háziorvosa.

Egyébként ugye jól tippelem, hogy a háziorvosod elsősorban pszichés eredetűnek véli a problémát?:)

2017. febr. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Most már egyre valószínűbb nekem, hogy Carragher x egy egészségügyis lehet, mert az a hierarchikus összetartás ami a magyar egészségügyön belül van az példanélküli.. Az a baj, hogy engem ezzel a szöveggel már nem tudsz elaltatgatni. Sajnos vannak rossz tapasztalataim, egy rokonomat pár éve félrediagnosztizálták és amiatt krónikus betegség alakult ki nála, amit élete végéig kénytelen viselni. Az a baj, hogy a hazai egészségügyben minden a "kéz kezet mos" elvén működik. Mindig csakis a beteg a hibás, ha próbálja megelőzni a bajt, akkor az van, hogy túllihegi és feleslegesen költik rá az állam pénzét a vizsgálatokra, ha meg túl későn intézkedik, akkor meg egy idióta, mert nem szólt időben, így hogyan tudta volna az orvos, hogy baja van, ha nem is jelezte azt, stb. A lényeg, hogy mindig a beteg a hibás és ha mégsem, akkor egy pillanat alatt tudnak olyan helyzetet teremteni, hogy úgyis nekik legyen igazuk.


Arra a kérdésre is válaszolva, hogy szakorvos vagyok-e, a válaszom egyérteműen nem, mert ha az lennék, akkor még ebben az elcseszett országban is megkapnám a szükséges ellátásokat soronkívül, mindenféle sorbanállás és várakozás nélkül és nem ide írogatnék ki kérdést.:)

2017. febr. 16. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!