Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Befeküdjek a kórházba, vagy...

Befeküdjek a kórházba, vagy ne feküdjek be? 3 hetes kórházi rehabilitáció, bejárós infúziós kezelés, vagy otthoni mckenzie torna?

Figyelt kérdés
2016. december 7-én kezdődött a történetem. Ekkor még az orvosom sem sejtette, hogy a lábfájásom mögött porckorong sérv húzódik. Mindenféle vizsgálatok után ez végül is január közepén kiderült. Azóta kaptam fájdalom és gyulladáscsökkentőket, amit mivel a gyomrom nem bírt, lecseréltem homeopátiás szerre (Traumeel), és Milgammára. Eleinte szinte lábra sem tudtam állni, aztán eljutottam odáig, hogy saját lábamon totyogtam el a Mckenzie tornára. Sajnos három alkalom után bedagadt a bokám, ami karácsony óta nem fordult elő, azóta újra nem tudom terhelni, ha csak 1 óra hosszat vagyok fent estére bedagad. Guggolni, lábujjhegyre állni csak nagyon nehezen és fájdalmak közepette tudok. Az alapgyakorlatokat persze itthon is szorgalmasan csinálom, de gyógytornára eljárni nem tudok. A reumatológusom felajánlotta, hogy menjek be az Orfi Kórházba három hetes rehabilitációra, de előtte még vissza kell mennem a héten a neurológushoz, aki valószínűleg egy ún. infúziós terápiát fog javasolni. Közben lenne egy ismerős gyógytornászom, aki kijárna hozzám. Mivel a szüléseket leszámítva eddig hosszabb ideig nem tartózkodtam kórházban, és ismerve a mai egészségügyi állapotokat, nehéz a döntés. Ha valaki, aki járt már hasonló "cipőben", mint most én, leírná, hogy milyen tapasztalatokkal rendelkezik a rehabilitáció terén, talán könnyebb lenne a döntés. Előre is köszönöm a segítséget.

2017. febr. 20. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyógyulásod szempontjából mindenképpen a befekvés lenne a legjobb. Ott komplexen megkapnád a szükséges kezeléseket az infúziótól,kezdve a gyógytornán át minden féle fzioterápiát. Saját tapasztalatom ugyan nincsen,de körzeti nővér vagyok és sok betegünk rendszersen (fél-1 évenként) fekszik be különböző helyekre,ahol jó időre "rendbe rakják".
2017. febr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10%

, és ismerve a mai egészségügyi állapotokat, nehéz a döntés.


Ilyen ostoba hozzáállással be se menj a kórházba. Ingyen kaja, ingyen orvos, ingyé ápolás. Hát ki vagy te , hogy ez neked kevés? Az ország 96 % nak még ez is alig jut.

2017. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Körzeti nővérnek köszönöm a hasznos választ. A második válaszolótól megkérdezném, hogy ő kinek képzeli magát, hogy kritizál olyanokat, akiket nem is ismer!? Ha Te ennyire szeretsz kórházban feküdni, menj és feküdj be! Vagy ennyire nincs pénzed kajára? Akkor honnan van számítógéped? Minimálbérért dolgozó ember vagyok, akinek nem sokára megszületik az unokája. Tudod még szeretném megérni! Nagyon sok rossz dolgot hall az ember a kórházi "el"kezelésekről. Persze ez nem minden kórházra vonatkozik. Az ORFI-t nem ismerem, ezért örülnék annak, ha tapasztalatait megosztaná, aki már jártas ezen a téren.
2017. febr. 20. 10:46
 4/4 anonim ***** válasza:
En mellette az irgalmas rendiben voltam 2hetes rehabilitacion.. nagyon fajt mindenem ugyhogy abbam a pillanatban szornyu volt.. egyebkent most vissza mennek kicsit.. mint egy nyaralas vizitorna gyogymasszas/torna tangentor stb... delutan viszont eleg unalmas volt.. mennek most is csak fel eves a kisfiam es nem tudnam/akarnam 2hetre itthon hagyni :)
2017. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!