Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek milyen tényezők...

Szerintetek milyen tényezők fontosak egy CT/MR vizsgálat során?

Figyelt kérdés

Képalkotó (CT, MR) vizsgálatokról gyűjtök információkat a betegek komfortérzetével kapcsolatban. Tehát ha ti voltatok CT, MR, vagy akár röntgen, ultrahang vizsgálatokon, szerintetek mi a fontos, hogy pozitív élménnyel távozzatok? Illetve negatív tapasztalatok,ötletek is jöhetnek. (verbális és nonverbális kommunikáció)

Pl. kedvesség, ridegség, mosoly, fintorgás, tájékoztatás, feszült személyzet, stb.... bármi.

Köszi!!!!



2017. márc. 3. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ilyen körben dolgozom, de izotóp és CT kivételével már jártam mindenhol.


Szerintem a legfontosabb első körben a tájékoztatás a vizsgálat menetéről(főleg, ha az adott páciens először jár ilyen vizsgálaton). Ez vonatkozik az orvosra, hogy felkészítse a beteget a vizsgálatra és a betegre is, hogy ne titkolja el, ha volt már korábban ilyen vizsgálata vagy van valamilyen allergiája esetleg cukorbeteg(ez inkább CT-nél és MR-nél van a kontrasztanyag miatt).


Viszont sokszor probléma, hogy a betegek hasi UH előtt esznek, pisilnek esetleg nagyon fel vannak puffadva és így már korlátozódik a vizsgálat értéke. Az is jó, ha fájdalmasabb vizsgálatokat próbálják úgy csinálni, hogy minél kevésbé fájjon(ez a mammográfiára vonatkozik, mert a többi fájdalommentes).


Én nem szeretem az erőltetett kedves stílust, vagy jöjjön a személyzetből ez a kedvesség/odafigyelés vagy legyen inkább semleges. Ha rossz napja van, akkor se a szerencsétlen betegen vezesse le, ő úgyse tehet semmiről és a beteg se vezesse le rajtam a frusztrációját.


A legpozitívabb élmény szerintem az az, ha nem kell órákat várni egy-egy vizsgálatra. Ez is gyakori probléma, hogy odacsődülnek 100-an és csodálkoznak, hogy 3 órát is várnak és közben éhen pusztulnak. Egyébként megszokták jegyezni a betegek, ha keveset kell várni és a szokottnál hamarább végeznek.


Egyelőre ennyi jutott eszembe.

2017. márc. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon jó dolgokat írtál, köszönöm szépen! :)

Várom mások ötleteit, tapasztalatait is!

2017. márc. 4. 14:06
 3/4 anonim válasza:
Szia, itt találhatsz tippeket, én is tudtam hasznosítani őket: [link]
2017. márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. márc. 6. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!