Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vissza tud-e jelentkezni...

Vissza tud-e jelentkezni angliai munkavégzés után P45 papír nélkül is itthon a Tb-hez? Még nem dolgozik, magának fizetné.

Figyelt kérdés
A fiam fél éve kijelentkezett a TB-ből, mert szerződést kapott egy angliai cégnél. Fél évet dolgozott, majd egészségügyi okok miatt felmondott és hazaköltözött. Sajnos azóta is hiába várja a P45 papírját, mert az angliai cég nem küldi.
2017. márc. 15. 10:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia

Nincs ebben tapasztalatom, de talán egy próbát megér.

Egyszer kellettek nekünk a P60-ak. Tudom, az nem ugyanaz. De talán azt is meg tudják csinálni. Egyik P60-a a férjemnek hiányzott. Felhívtam a HMRC-t és gond nélkül azt mondták, küldenek egyet. Habár nem ugyanolyat, mint az eredeti, és nem volt rajta minden, de ez egy amolyan igazolás volt, és elfogadták, ahova be kellett nyújtanunk.

Lehet, hogy azt mondják majd hogy P45-öt nem intéznek, de egy próbát megér.

Azon kívűl, ha ez nem működik, vagy talán még előtte meg lehet próbálni. Én kábé egy éve önkénteseztem a citizen advice bareau-nál. Ők amolyan nonprofit szervezet, főleg önkéntesekből álló országos hivatalos szervezet, azt hiszem minden városban vannak. Ők tanácsot adnak az élet bármely területén, megpróbálnak segíteni, esetleg közreműködni, jogainkról tájékoztani, segíteni érvényesíteni azokat. Őket még fel lehetne hívni, elmondani a problémát, és talán segítenek közreműködni és megkérni a céget, hogy intézkedjenek. Ahol én önkénteseztem, ott nem volt nagyon telefonos ügyfélszolgálat, be kellett menni személyesen, de ha telefonon elmondjátok, hogy nem tudtok, mert nem vagytok helyben, talán tudnak segíteni telefonon. Meg kellene nézni online, hogy a cég városában, vagy ahol a fiad lakott, van e citizen advice és mikor vannak nyitva.

Remélem valamelyikkel tudtok intézkedni.

Egyébként lehet, ha elsőnek visszautasítanak a HMRC-nél, lehet, hogy érdemes felhívni őket újra, mert néha attól is függ, milyen ügyintézőt kap az ember. Az egyik ismerősünk is jött tőlünk segítséget kérni, mert neki is elveszett a P60-a, de neki azt mondták, ezt nem pótolják a HMRC-nél. Én újra felhívtam őket és pikk-pakk el volt intézve. Mikor a gyerekem angol útlevelét intéztem, akkor is felhívtam az adott hivatalos szervet többször is, mert mind annyiszor mást mondtak, hogy mit kell küldenem, mellesleg félig én világosítottam fel őket, hogy mit kell küldenem....egyik azt mondta pl, hogy tonnányi ilyen meg olyan papírt küldjek, mert máskülönben nem kapom meg...ja, megkaptam anélkül, mert tudtam, hogy azok nem kellenek. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha elsőre vissza is utasítják, hogy dehát ők ilyet nem csinálnak, érdemes felhívni őket még egyszer, hátha egy értelmesebb ügyintézőt kapsz legközelebb. (9 éve ezt tapasztalom)

2017. márc. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!