Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha délelőtt voltam szaladni,...

Ha délelőtt voltam szaladni, akkor miért csak este jelentkezett a bokafájás?

Figyelt kérdés

2 napja voltam idén először szaladni. Tavaly többször is mentem, csak a hideg miatt ki kellett hagynom. Pénteken viszont szép idő volt és kimentem. Az edzés jól zajlott, nem fárasztottam túl magam, de azért megmozgatott a szaladás. Után nyújtottam stb. Ez déli 12-fél 1 körül volt.

Este azonban egyik ismerősömmel sétáltam, amikor fokozatosan fájdalmat éreztem a jobb bokámban valahányszor ráléptem. Sajnos lehetőségem nem volt másnap sem pihentetni és csak akkor jelentkezett a fájdalom, amikor ráléptem: nagyjából a lábfej külső részén, középen, talp oldalán. De egy idő után mintha hozzá szoktam volna a mozgáshoz és már nem volt annyira éles.

Ma már pihentetni tudtam, meg jegeltem elég sokat és észrevettem, hogy a bokám külső részénél egy halványabb lila csík látszik (feltételezem, hogy ínszalagról van szó).

Szerintetek mi a teendő ilyenkor? Szükség van-e orvosra, vagy elég ha még pár napot pihentetem meg jegelem/masszírozom?


22/L



2017. márc. 26. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Szalagszakadás vagy húzódás. Nekem is ilyesmi volt. Egy orvosnak nem ártna megmutatni...
2017. márc. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én szalagszakadással 3,5 hétig nem tudtam ráálni és a talpam középen volt nagy lila volt,menj orvoshoz,kellemetlen ez nagyon,egyébként nekem kenőcs ami bevált nappalra a deep relief,éjszakára flector extra,jegelni jegelheted de csak óvatosan törölközőbe csavarva mert nekem sikerült egy fagyási sebet is okozni jegeléssel és egy éjszaka nem tudtam eldönteni melyik fáj jobban
2017. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!