Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvos antibiotikumot...

A háziorvos antibiotikumot írt fel influenzára. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Magas lázam volt, elmentem a háziorvoshoz, megállapította, hogy influenza. Aztán felírt egy antibiotikumot...


Tisztában vagyok azzal, hogy az antibiotikum baktériumok ellen hatásos, vírus ellen nem. Olvastam, hogy bizonyos esetekben az influenza járhat baktériumos felülfertőzéssel, bár nálam ennek nem látom semmi gyanúját, és nem tudom mi alapján láthatott ilyesmit, bár a saját torkomba nem látok, de az amúgy nem gyulladt, és semmi olyan tünetem nincs, amit az influenza nem okoz.


Ellenben nem egy ismerősömtől hallottam, főleg régebben nagyon sok orvos felírt valamilyen antibiotikumot vírusos fertőzésekre is.


A kérdés az, hogy jól tettem-e, hogy inkább nem is váltottam ki a gyógyszert?



2017. márc. 27. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

de akkor minek mentél orvoshoz???

úgy bírom az ilyen embereket, te vagy az orvos vagy ő???

amúgy egy kis lázzal nem is mennék orvoshoz...

2017. márc. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Jól tetted. Azért írt fel antibiotikumot, mert a gyártó valószínűleg jutalékot ad neki, vagy egyszerűen ostoba. Ezért az eljárás miatt van ma már annyi rezisztens baktérium. A tejben is azt isszuk, mert a teheneket is azzal kezelik a magasabb hozam miatt. Az emberiség a pénz oltárán a saját egészségét áldozza fel.
2017. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát akkor ennyi erővel vizet se igyunk???
2017. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1:

Nem kis lázzal, 39 fokos lázam volt, így nem tudtam volna munkába menni. A háziorvos tud kiírni egyrészt (vagy szerinted szabadságot kellett volna kivennem?), meg ugye az ő feladata eldönteni, hogy mi a bajom. Ha influenza, mivel nem léteznek hatékony antivirális szerek, így így is, úgy is tűneti kezelés meg otthon fekvés.


Én megbíznék az orvosban alap esetben, pontosan ezért döbbentett meg, hogy előbb mondja, hogy influenza, majd antibiotikumot írt fel. Amellett, hogy az egészségügyi sajtó is tele van azzal, hogy antibiotikumot vírusra ne, a családban van egy (iparban dolgozó) gyógyszerész, ő majdnem kifutott a világból, mikor meghallotta, elújságolta gyógyszerész és orvos kollégáinak, akik szimtén megdöbbentek. Az egyik, konkrétan orvos, azt mondta, hogy anno, mikor rezidens volt, ő is sok ilyet látott, főleg idős orvosoknál, simán mindegyik vírusos fertőzéssel érkező betegnek felírták, a kérdésére pedig, hogy miért, hisz az egyetemen azt tanulták, ezt nem kéne, azt mondták, hogy ez így jó.


Most azon gondolkodom, hogy orvost váltsak.

2017. márc. 28. 06:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak ennyi tüneted volt, akkor jól tetted, hogy nem szedted be.

Sajnos nagyon sok háziorvos él még abban a régi rendszerben, hogy mindenre antibiotikum kell, minden hasfájást sebésznek kell látnia, minden kis lázra kötelezően kell a lázcsillapító és allergiára hatásos a calcium.

Ezek a dolgok már csak kb nálunk fordulnak elő és elmaradottabb keleti országokban.

Elég rossz a háziorvosi továbbképzési rendszer, viszont a gyógyszerlobbi nagyon nagy. Ez van... :(

2017. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, csak tájékoztatásul erre a mondatodra:

"Ha influenza, mivel nem léteznek hatékony antivirális szerek, így így is, úgy is tűneti kezelés meg otthon fekvés"



Influenza ellen is létezik hatékony antivirális szer, bár általában valóban nem szokták adni, a következő hatóanyag neveken: amantadin, rimantadin, ozeltamivir, zanamivir.


Más vírusokra is van antivirális szer, a herpeszre a legismertebb, de van hepatitisz B-re és C-re is, illetve a humán immundeficienciavírusra is. Csaknem minden vírusra hatásos az interferon, az RNS vírusokra a ribavirin is.


De abban igazad van, hogy általában az influenza kezelése tüneti. Jobbulást!

2017. márc. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!