Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Azt mondják, dokinál protekció...

Azt mondják, dokinál protekciósok az orvosisok. De hogy közlitek vele? Mert csak akkor tud kivételezni, ha tudja.

Figyelt kérdés

2017. ápr. 18. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Szoval te azert akarod kozolni, hogy orvosira jarsz, hogy elonyokhoz juss a tobbi beteggel szemben. Ebbol egyenesen kovetkezik, hogy te azon szemet orvosok egyike leszel, akik halapenz nelkul csak tessek-lassek vagy sehogy sem latod majd el a betegeidet, akinek elore szabott arai lesznek egy mutethez, egy szuleshez, egy betegallomanyhoz, mindenhez, barmire is szakosodsz majd.

:(

2017. ápr. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell irigykedni, menj el te is orvosnak!
2017. ápr. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Rajtam észre szokták venni. Tiszteletteljesen viselkedek (mint ahogy minden betegnek kellene), és többnyire megkérdezik hol tanulok. Vagy véletlenül elejtek valami szakszavat, mert ugye már arra áll rá az agyam is. Levágják belőle.
2017. ápr. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó :) és neked is második :DD
2017. ápr. 18. 09:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Kerek perec meg szokták mondani, aztán a másik félnek vagy bejön ez a stílus vagy nem.
2017. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Titkos kézfogással.
2017. ápr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam felhozni, mert zavarba hozna, ha protekcióznának velem.

Ha megkérdezik, mit csinálok, hol tanulok, akkor meg szoktam mondani. Eddig annyi előnyöm származott ebből, hogy felajánlották a tegezést egy helyen.

Attól még ugyanúgy időpontra kell menni, kivárni a sort, és ez így is van jól. Ugyanakkor van, akinek talán életmentő volt némi protekció, mert ha nincs a TDK-s haverja, még ki tudja meddig keringtették volna egy daganatos betegséggel, tök mást keresve.

2017. ápr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Soha nem szoktam előre mondani, hanem köszönök és viselkedek, nem úgy, mint a többi páciens (tisztelet a kivételnek) és úgyis arra irányul a beszélgetés mindig, hogy mit tanulok. Igen, van egy kis protekció, előbbre kapsz időpontot, nagy tudású szakorvos lát el, ilyenek. Ebben nincs semmi rossz, mindenki, aki dolgozik valamit, kis előnnyel rendelkezik a saját szakterületén. Amit az első írt, egyenesen nevetséges. :D
2017. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyok ötödéves, leveszik pár mondat után, hogy közöm van az egészségügyhöz :) általában azt kérdezik meg, hogy egészségügyis vagyok-e, erre szoktam azt felelni, hogy orvostanhallgató. Protekciókémt nem szoktam ezt kihasználni, hacsak nem az ex-gyakvezeimnél. De soha nem a többi beteg kárára, hanem úgy keresem meg őket, hogy lehetőleg ezzel ne menjek se az adott orvos, se a betegek agyára. Tehát nem kopogtatok be csúcsidőben az ambulanciára, hogy "Hali, negyedévben te voltál a gyakvezem, van egy kis gondom, bejöhetek?"

Illetve akkor szoktam még kijátszani az irvostanhallgató kártyát, ha engem vagy egy családtagomat/barátomat nem vesznek komolyan, hülyére vesznek. Sajnos megesett már, és a "varázsszónak" általában látványos hatása volt.

2017. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!