Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha vasam vérképen 35, nem...

Ha vasam vérképen 35, nem kell aggódnom?

Figyelt kérdés

2 hete nem iszok zöld teát, de elötte volt hogy bevágtam 1-2 litereket majdnem napi szinten, lehet attól van...majd pár hónap múlva átállok napi 1 csészére.

Felszivodik a vas?



2017. ápr. 25. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyi zöld teával szükséged lesz majd egy másik májra :D
2017. ápr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak tisztázásképpen, a vérkép ezeket mutatja meg, a vasat nem: [link]


Amúgy mi a vasnál a referenciatartomány? Mindig az adott labornál megadotthoz kell viszonyítani, de ha a neten keresetthez viszonyítom, akkor ez a vasszint kicsit magas. A zöldtea gátolja a vas felszívódását, és vastartalmú étel a zöldtea jótékony hatását is gyengíti. Cikk: [link]

2017. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A zöld tea annyira károsítja a májat? Talán pár hónapja kezdtem(szerencsére), de most várok, aztán napi max egy pohár, de ha ennyire káros, talán még annyi se...


A vérképen Serum Vas(É)-ként van a tartománya 10.6-28.3.

Nekem 35.2 :(

Remélem kiürül, biztos a sok teától lehet, hiába hagytam abba kb 2 hete.

Mindegyik gyógytea veszélyes májra a vastartalom miatt? Mert szoktam citromfű, illetve gyömbérteát is inni..

2017. ápr. 25. 17:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak teák amiket mértékkel szabad csak fogyasztani...


a fekete tea, zöld tea pl pont ilyen mert hasonló a májkárosító hatása az alkoholéhoz :)


citromfű miatt nem kell aggódnod

de amúgy ha szereted a teákat miért nem olvasol utána neten? vagy menj be egy könyvesboltba és vegyél egy herbál könyvet és ott minden le lesz írva :)

2017. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát azért a tea májkárosító hatását ne hasonlítsuk az alkohol májkárosító hatásához.
2017. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!