Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek ha folyton rágom a...

Mit tegyek ha folyton rágom a körmömet, és körülötte a bőrt? Hogy tudok leszokni? 12/L

Figyelt kérdés

Esetleg valami készítmény amit otthon el tudok készíteni,vagy .....?

Segítsetek!


2010. máj. 14. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
patikában kapsz erre való körömecsetelőt
2010. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Én is rágtam a körmömet, több mint tíz évig. Mondjuk én le sem akartam szokni róla, minél többen mondták, hogy hagyjam abba, annál inkább nem akartam. Mindig csak kérdezgettem, hogy miért kéne? Mit zavar az téged? Nincs is tőle bajom...

(nem is volt)

De tényleg nagyon durván rágtam, tíz ujjamból 8 mindig sebes volt a körmeim körül, a köröm felszíne is csúnya volt, stb.


Aztán egyszer csak abbahagytam. Az eleje nehéz, amikor még ugyanolyan a körmöd, de ha elkezd megerősödni és nőni, akkor szerintem könnyebb nem rágni, mert már nem ugyanolyan mint volt.


Amúgy most sem szoktam le 100%-ban, mert az egyik körmömet még most is rágom és nagyon csúnya, de nem érdekel.

Amúgy két éve szoktam le kb. és még most sem néznek ki úgy, mint más emberek körmei.


Még csak annyit, hogy

1) volt régen ilyen körömre kenhető szarom, aminek nagyon borzalmas íze volt, azt gondolták a szüleim, hogy ettől majd leszokok, de először tényleg nagyon szar íze volt, de aztán lekopott és fojtattam.


2) a körömrágás mindig valamilyen lelki probléma miatt van elvileg, szóval azt kellene kideríteni, hogy miért szorongsz.


Bocs a kilóméteres írásért!

2010. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ok
2010. máj. 14. 20:59
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Ja egyébként 20 leszek, és kb. 5 éves koromtól rágtam a körmömet és 18 éves korom körül kezdtem el leszokni (de voltak "visszaeséseim")


A körömecset semmire sem jó egy "vérbeli körömrágónak"...

2010. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Szájkosár megoldást nyújthat!!!


Nah viccen kívül... Nem vagy stresszes?


Találj más pótcselekvést... Pl: fejvakarás... Akkor szép lesz a körmöd, de kihullik a hajad :D


Vagy mártsd a kezedet valami büdös dologba... Hogy mibe? Fantáziádra bízom.... (Van háziállatod???) :D:D


Tényleg viccen kívül: Alapvetően az okát kellene megtalálnod, hogy miért csinálod... ha nem sikerül patikában ha jól tudom van ilyen esetre való krém amitől keserű lesz a kezed és leszoksz róla...


Keress neten képeket bélférgekről, amiket akár körömrágással is össze lehet szedni... Szerintem elveszik a kedved!!!!!

2010. máj. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi,igen van kutyám,és nekem is nagyon nagyon csúnyák mindig takargatom,és mindig elhatározom hogy na most nem rágom,és egyszer csak rámjön és észre se veszem :D

Álltalában akkor mikor unatkozk vagy dolgozatok közbe...

Amúgy dehogy baj ha sokat írtok sőt örülök neki!

2010. máj. 14. 21:26
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
szia.unokanővérem is rágja,énis rágtam.én csak úgy leszoktam róla,elfelejtettem (mint a gyerekek az orrtúrást -bocs).ajánlom a műkörmöt,mert amíg fentvan,nem rágod.vagy a másik,durvább megoldás,h az unokanővérem apja is rágta,és miközben aludt erős paprikás meg ilyen nagyon erős maró dolgokkal kenték be a körmét,elkezdte rágni és 1 hét alatt leszokott :D remélem segítettem
2010. máj. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De a műköröm nem hiszem hogy segít mert még csak 12 vagyok.

Köszi!

2010. máj. 15. 09:09
 9/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. akkor erőspaprika. nem túl kellemes, de hatásos. amúgy is, a "szépségért szenvedni kell"
2010. jún. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
fesd ki,nekem olyankor nincs szívem lerágni:D
2012. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!