Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miert kellett ennyit fizetnem?...

Miert kellett ennyit fizetnem? Egyaltalan kellett fizetnem?

Figyelt kérdés

sziasztok

A helyzet az,hogy elkoltoztem magyarorszagrol,Nemetorszagba,es egy ideig nem amig munkat kerestem nem ugye nem volt biztositasom. M.o.-rol elfelejtettem a kek eu-s kartyamat kervenyezni,es magammal hozni,ezert semmi segitsegem nem volt biztositas teren sem. Majd mint kiderult majdnem 2eve nem is volt biztositasom m.o.-n pedig dolgoztam. Szerencsere otthon nem voltam beteges abban a ket evben,majd itt Nemetorszagban kezdett el fajni a fogam,gyokerkezelesek,tomes,stb.rengeteget fizetett nekem a szerelmem a fogorvosnal. Majd mire odaertunk hogy rendezzuk ezt a biztositas ugyet,mett hat ugye muszaj volt,mert az arakat a fogorvosnal nem birtuk fizetni,meg biztositassal se olcso. Biztositas nelkul 210eurot fizettunk gyokerkezelesre,es akkor meg nem is gyokertomte,majd a gyokertomes mar biztositassal,160euro. Anyam...szoval mikor mentunk elrendezni a tb-t osszesen visszamenoleg 4-5honapra 850eurot fizettunk,es abbol valamennyit visszakaptunk utana amit a gyogyszerekre,fogorvosra koltottunk kb.100eurot kaptunk vissza.

Miert kellett itt visszamenoleg ennyit fizetni hogy legyen sajat biztositasom? Mert nem.volt munkam? De akkor miert visszamenoleg is kellet,miert nem attol a honaptol mikor mentunk rendezni?? M.o meg itt e-mailezgetett nekem hogy mihelyst munkam lesz,tajekoztassam oket a tb miatt,es csak szemelyesen tudom megszuntetni az tb kartyamat. En meg mondtam nekik h nem erek ra utazgatni,gronlandon vagyok.es hagyjanak beken. Tegyenek ugy mintha eltuntem volna. Mi az hogy nem volt fizetve a tb.mikor dolgoztam mint egy allat. A k.urva anyjukat.


2017. máj. 1. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Látom, két év elég volt ahhoz, hogy tökéletesen elfelejtsd anyanyelvedet, de káromkodni azért tudsz még. Gratulálok.

Többször is elolvastam az írásodat. Szerintem beszéld meg a szerelmeddel, aki fogorvos (Te írtad!).

Nem hiszem, hogy túl sok olyan jogász hajlandó végigolvasni ezt a katyvaszt, s egyaránt ért a magyar, a német és az unió betegségbiztosítási szabályokhoz.

2017. máj. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Külföldön ennyi a fogászat. Kb. háromszorosa a magyarnak, de a fizetések is jóval magasabbak. Sajnos biztosítás nélkül ez teljesen reális. Keress munkát, rendbe lesznek a biztositásod és nem kell a szerelmedet lehúzni.
2017. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magyarországon az emberek el vannak kényeztetve a tb-vel. Havi 7000 forintert ingyen kapnak minden ellátást (euert is van romokban az eü). Amiket irtal teljesen korrekt árak nyugat-Európában. De a magyar tb-d rendezd, mert EU-n belül megtalalnak es siman kiszamlazzak/levonatjak az elmaradasod.
2017. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!