Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy zajlik az anyajegy levétele?

Hogy zajlik az anyajegy levétele?

Figyelt kérdés
Mennyi idő,mire begyógyul?Összevarrják?

2017. máj. 4. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha műtéti: bemész a kórházba, műtőbe lábon befáradsz, szabaddá teszed a felületet ahol van, fertőtlenítik a területet, érzéstelenítik, zsibbadsz kicsit, sebész kivágja, összevarrja, kapsz rá ragtapaszt és mehetsz haza.

Később varratszedésre kell majd menni, ha jól emlékszem egy hétig óvni kell a víztől. Nem mértem, nem emlékszem pontosan de hamar begyógyult.

2017. máj. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ma már nem lézerrel veszik le?
2017. máj. 4. 19:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Kolleganőm tavaly nyáron volt anyajegy levételen, sztkban. Pontosan úgy csinálták neki is, ahogy az első leírja.

A lézeres opció fel sem vetődött.

2017. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És akkor egy hétig nem csinálhatok semmit a varrat miatt?Muszáj azt az 1 hetet megvárni?Edzeni mehetek?A suliból kiírnak pár napra?
2017. máj. 4. 20:34
 5/6 anonim válasza:
Nem, suliból nem írnak ki, csak ha akkor mész leszedetni, amikor iskola van, a papírral tudod igazolni, hogy ott jártál. Csinálhatsz bármit, lényeg hogy ne történjen semmi baj az adott felülettel. Edzés? Attól függ honnan veszik le az anyajegyet, és mit edzel. Mindent csinálhatsz ugyanúgy, csak vigyáznod kell arra a részre, ahonnan levették.
2017. máj. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindent csinálhatsz ugyanúgy, annyi, hogy figyelni kell rá ne nyíljon szét a seb. Intenzív edzés nem ajánlott.

Én pl másnap takarítottam el is felejtettem, hogy az oldalamon van egy seb van egészen addig amíg a nagy felmosásban hozzá nem nyomtam a felmosó nyelét, azt hittem összepisilem magam.

2017. máj. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!