Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit is csinál pontosan egy...

Mit is csinál pontosan egy budapesti mentőápoló?

Figyelt kérdés

Mentőápoló szeretnék lenni, ez biztos. Elegem van az irodai ülő munkából és már hosszú ideje úgy érzem ezt kell tennem. Azt szeretném tudni, hogy Budapesten milyen esetekre lehet számítani (Budapesten)? Tényleg csak részeg hajléktalan begyűjtés és nyugdíjas lépcsőn cipelése a foglalkozás vagy van lehetőség "ténylegesen" segítséget nyújtani?


Van egyáltalán munka? Felvesznek mindenkit?


Részt vennék segítségnyújtási feladatokban is de szívesen vezetnék is. Sofőrént segíthetek vagy csak "járatom a motort"?

Kollégák körében mennyire megbecsült a pozíció? Inkább lenézett és elnyomott az ember vagy bajtársiaság van?

Mi a felvétel és jelentkezés folyamata? Kell OKJ vagy elég ha menet közben csinálom meg?

Sokmindent olvasok fizetésről, menynit lehet netto haza vinni?



2017. máj. 16. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
inkább csak üldögéljél a klímás irodába a pc elött, meg kávézgass, napi 8 órába minthogy 24 órás szolgálatokba 120 ezerért, szenvedj,
2017. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kösz. azt már eldöntöttem hogy ez nem nekem való.A kérdéseimre szeretnék választ kapni.
2017. máj. 16. 12:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Jézusom!Neked fogalmad sincs mit csinál egy mentőápoló.Nem,nem elég menetközben elvégezni az OKJ-t.Ott tanulod meg az alapokat.Tudsz vénát biztosítani,kötözni,újraéleszteni?Na ugye,hogy nem.Ezeket mind a képzésen tanulod meg,ráadásul gyakorlatra is járnod kell,mielőtt élesben dolgozni kezdesz.A fizetést közalkalmazotti bértábla szerint kapják.Magyarul nem keresnéd halálra magad.
2017. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Voltam honvéd. Ezeket tudom.
2017. máj. 16. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:
A katonaságnál biztos nem tanítottak meg branült szúrni.A reanimáció protokolja meg szinte évről évre változik.Kétlem hogy megtanították,hogy mit kell csinálni újraélesztéskor.Nem annyiból áll,hogy nyomod a mellkasát.Gyógyszereket kell adni,paraméterezni.Menj,keress egy nappali okj mentőápoló képzést,jelentkezz,és csináld végig.Majd utána dolgozhatsz ebben.
2017. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"okj-s mentőápoló"


Magyarország én így szeretlek... :(

2017. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mentőápoló OKJ mindenképp előnyt jelentene, de felvesznek mentőápolónak e papír megléte nélkül is, csak vállalnod kell, hogy megszerzed. Érettségi az alap. Gépkocsivezetőnek minimum "B" jogsi kell több év tapasztalattal PÁV 1 vizsgával. Tőle nem kérnek EÜ papírt. A sofőr is segít a betegellátásban, de mindig a legmagasabb végzettségű az egység vezetője. Ettől függetlenül a gkv sincs lenézve. Jelentkezés után orvosi alkalmassági, majd képzés után egy alapvizsga. Ezután lehet vonulni. A feladatok nagyon változóak, a fizetés alacsony. Nettó 130-140 körül, pótlékokkal, mindennel.
2017. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!