Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha holnapra kaptam időpontot...

Ha holnapra kaptam időpontot vérvételre, de nem tudok elmenni, akkor holnap után elmehetek ugyan azzal a beutalóval?

Figyelt kérdés
Holnapra kaptam időpontot vérvételre, de közben rájöttem, hogy holnap el se tudok menni, csak holnap után. Ugyan azzal a beutalóval elmehetek 1 nappal később, vagy muszáj egy másikat kérnem?

2017. máj. 16. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Az időpont azért időpont, mert akkor lehet menni, máskor nem. Ha bármikor lehetne menni, nem kéne időpont. Szóval, nem, nem lehet a szerdai időpontra csütörtökön menni. Kérni kell újat.
2017. máj. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ha nalad van a beutalo, akkor nem kell masik, de idopontot valoszinuleg kell kerned masikat.
2017. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint nem órára-percre pontos időpont, csak ráírt egy bekarikázott 17-est, azaz a holnapot...
2017. máj. 16. 22:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem fognak kidobni a vérvételről egy nap miatt. Ez egy kétperces procedúra, simán beleférsz a másnapiak közé, észre se veszik. Főleg hogy aznap is lesz, aki nem megy el.
2017. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
A laborvizsgálatként említett vérvizsgálatot reggel, éhgyomor mellett vett vérből végzik, mert a népességre jellemző "normál" értékeket ilyen vérmintában határozták meg, amikor a vérvételt 12 órával megelőzően történt az étkezés, tehát elvben megemelkedett vércukor és vérzsír (koleszterin) nem zavarja a meghatározásokat. Tehát valószínűleg új időpontot kell kérned.
2017. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha beutalód van, 30 napig érvényes.

Mehetsz másnap is.

Illene a már lefixált időpontban ott lenni!

(természetesen éhgyomorral) -max. csapvizet ihatsz a vérvételig.

Amikor szólítanak a számkijelzőn, és nem vagy ott, többször szólítanak.

Másnap bemész, kapsz egy új sorszámot, és figyeld amikor szólítanak.

Vizelet vizsgálattal együtt jár. (csak ritka esetben nem)

Ha terheléses vérvételről van szó, akkor ez időben számolva legalább 2,1/2-ed idődbe fog kerülni.

Ezért előre kell hogy soroljanak.


A helyedben, a javasolt időpontban mennék.

"Ugyanazzal a beutalóval".

Az idő-komplikációk elkerülése végett.

Javaslom: tartsd be az időpontot, mert nem minden kórházban lojálisak. Ne csinálj nekik és magadnak külön problémát, mert van nekik is elég és abból az egyik Te leszel.

Te sem szeretnéd, ha valakivel időpontot egyeztetsz, és vársz hiába.

2017. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a beutaló 90 napig érvényes


217/1997. (XII. 1.) Korm. rendelet a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény végrehajtásáról

2017. máj. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt 7-es,


igazad van.


Valóban 90 napig érvényes az orvosi beutaló.


Eltévesztettem, a gyógyszer recept kiváltási idejével.

Bocsánat.

2017. máj. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!