Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyéni vállalkozóként ha...

Egyéni vállalkozóként ha szüneteltetem 2 hónapig a vállalkozást és ezt be is jelentem, jár a TB támogatás?

Figyelt kérdés
A járulékaimat amit addig fizettem ugyanúgy fizetnem kell 2 hónapig, vagy kevesebbet, vagy egyáltalán nem kell fizetnem semmit?TB járulékot mennyit kell fizetnem?

2017. máj. 20. 21:16
 1/1 anonim válasza:

A szüneteltetés alatt a vállalkozásban nem kell járulékokat fizetni, viszont mivel ebben a 2 hónapban nem leszel biztosított, így be kell jelentkezni egészségügyi szolgáltatási járulékra. A szünetelés első napjától számítva 15 napod van rá. A nav-nál tudod kezdeményezni a 17T1011-es nyomtatványon, és havonta 7 110 forintot kell fizetned. Ha újra aktiválod a vállalkozást, akkor pedig fizetned kell havonta a járulékokat a vállalkozásban, az egészségügyi szolgáltatási járulékról pedig 15 napon belül ki kell jelentkezned ugyanazon a nyomtatványon a nav-nál.

[link]

2017. máj. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!