Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomor szondázásra kell...

Gyomor szondázásra kell mennem, hogy zajlik? Csövet kell nyelni? Csinálták már valakinek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 22. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:

A mai szondák már nagyon jók, vékony a cső, könnyen "nyelhető"

Szerintem nagyon orvosfüggő, egy jó orvos figyel arra, mikor nyelsz, és úgy vezeti be a csövet, hogy észre sem veszed. Érdemes előtte nyugtató injekciót kérni, kevésbé fogsz öklendezni. Nekem mindig érzéstelenítették is a torkomat. Nem kellemes, de nem fáj, ki lehet bírni.

2017. máj. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem csináltak még, egyik szobatársamnak viszont igen. Egy vékony ampulla-szerű végű csövet nyomtak le az orrán keresztül a gyomrába. Este behelyezték neki, reggel meg ki is vették.

Állítása szerint csak akkor volt kellemetlen mikor behelyezték/kivették.

2017. máj. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs injekció. Sprayes érzéstelenítés van, belefújnak a torkodba. Közben a doki elmondja, hogy maradj nyugodt. Oldalra fekszel, és a doki bevezeti a szondát. Gyakorlatilag nem érzel semmit. Az ajtón való belépéstől számítva , a kilépésig, a vizsgálat nem haladja meg a 2 percet. Ne izguljál...
2017. máj. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Orrba rakják?
2017. máj. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez nem tükrözés?
2017. máj. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tükrözésre kell mennem,gyomorsav vizsgálat lesz.Úgy hallottam,egy vékony gumicsövet tolnak le,vagyis inkább le kell nyelnem.Nem hiszem,hogy le tudom nyelni,öklendezek ha a torkomhoz nyúlnak.Volt már aki nem tudta lenyelni?
2017. máj. 22. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, az orvos ügyes. Én speciel észre sem vettem, mikor berakta.
2017. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért rakják orron keresztül mert ott nem öklendezel
2017. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!