Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell hálapénzt adni az orvosna...

Kell hálapénzt adni az orvosnak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Apámat múlt héten műtötték. A talpa volt elfertőződve, mert amikor belelépet egy fadarabba, a helyi traumatológus nem tudta rendesen kitisztítani. Egy hétig volt benn a kórházba.

Holnap hazaengedik. Több ismerősöm is azt mondja, hogy vigyek pénzt az orvosnak. Én ezen kicsit meglepődtem, mert, úgy tudtam, hogy hálapénz már rég nincs. Mi az igazság? Vigyek pénzt az orvosnak? És ha igen, akkor mennyit szoktak?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. máj. 22. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
De facto ugyanúgy van, mint régen. Én nem adnék, de én meg arra csodálkoztam a múltkor hogy forgalmi vizsgán borítekot "kell" adni a vizsga biztosnak és én voltam a hülye mert ez nekem nem evidens.. büdös korrupt az egész ország
2017. máj. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha akarsz adsz, ha nem akarsz, nem adsz

Az se biztos, hogy elfogadja. Az én nőgyógyászom pl nem fogadta el, amikor a műtéteim után adni akartam neki. Edesapamnak volt nemrég két szívműtétje, ő adott, de tényleg hálából. Megmentette a doki az életét, húsvét hétvégéjén bement hozzá, mert sajnos komplikációk léptek fel, megvárt minket, hogy tudjunk beszélni és elmagyarázzon mindent. De nem kérte, még csak utalást sem tett rá.

Ha nem akartok, nem adtok. Nem fogja megfertőzni bosszúból orvos.

2017. máj. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell. Csak arra vigyázz, hogy mikor hozod haza aput, nehogy a kórház lépcsőjén eltörje a lábát...
2017. máj. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!