Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A bódításos vastagbéltükrözésn...

A bódításos vastagbéltükrözésnek vannak komoly veszélyei?

Figyelt kérdés

Hétfőre vagyok kiírva, mert az alhasi UH gyulladásra utalt.

Eléggé félek, mert egyrészt nem sok jót hallottam róla, másrészt pedig sokan említették a nyilatkozatot a bódítás veszélyeiről. Ezek szerint rizikós? Mik a veszélyei?

Van egy nagyon apró eltérés az EKG-mben (amit csak szemmel tartanak, nem szedek rá semmit), ez növeli a kockázatokat?



2017. máj. 24. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Altatószer allergia, mellékhatás, vastagbél vérzés a szövettani mintavételnél, vastagbél perforáció. Ezek ritkák, a vizsgálatot ettől még érdemes lehet elvégezni. Évente 35.000 ember hal meg az USA-ban autó balesetben, mégis autóba ülünk.
2017. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el. Minden beavatkozásnak van kockázata, de az ilyen vizsgálatokat nem ok nélkül kéri az orvos.

A bódítást pedig nem kötelező kérni, de ez a vizsgálat úgy zajlik hogy egy másfélméter hossú csövet vezetnek fel a végbélen keresztül a vastagbélbe ami elég kellemetlen lehet, úgyhogy én a helyedben mindenképp kérném.

2017. máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!