Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ma kaptam tetanuszt (fenékbe)...

Ma kaptam tetanuszt (fenékbe) a szuri helyén van egy csómó és nagyon fáj is mitől van, mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Ez volt az elsö tetanuszom 22/L
2010. máj. 17. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Hideg vizes borogatás, esetleg jegelés. Nem törvényszerű, de előfordul elég sok esetben, hogy csomó lesz és fáj a tetanusz helye. Kellemetlen, mert akár napokig is eltarthat a fájdalom. Nekem az első tetanusz fájt nagyon, a combba kaptam, iszonyúan fájt napokig. Azóta a többi semmilyen fájdalommal nem járt. Én azt hittem eddig, hogy akkor rossz, utána jó helyre szúrtak, de lehet, hogy csak az első fájdalmas mindenkinek. Én kétbalkezes, kétballábas vagyok, min. 10 tetanuszon túl. Jobbulást!
2010. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tetanusznak elég fájdalmas utóhatása van,a csomón kívül,még izomláz szerű fájdalmakat is okozhat akár napokig az egész végtagban.

borogatni kellene,méghozzá szobahőmérsékletű vizes ruhával,nem kell jegelni.

Mindenki fél a tetanusztól,mert halloták,hogy durva,de meglepődnek,mert sokszor meg sem érzik a szúrást,hiszen nem is akkor fáj,hanem utána!

2010. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!