Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvételnél mindig ájulás...

Vérvételnél mindig ájulás közeli állapotba kerülök. Ezen lehet pszichésen segíteni?

Figyelt kérdés
Nagyon alacsony a vérnyomásom, valószínűleg emiatt van, de emiatt már előre parázom is tőle, ami csak még tovább ront a helyzeten. Ha megacéloznám magam és nem félnék, az segítene, vagy tök mindegy?

2017. jún. 16. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát segíteni nem tudok én sajnos.. mert én is ugyanígy vagyok, már a gondolatától is borzongok.. Emlékszem mikor vagy 12 éves lehettem ki is szaladtam a vérvétel elől az egész épületből, úgy bepánikoltam, mikor szúrták volna a tűt.
2017. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha közvetlenül vérvétel előtt 3x veszel egy nagyon mély lélegzetet, és azt lassan engeded ki, az jelentősen csökkenti a félelmedet és a stresszt. Az is jó, ha eltereled a gondolataidat a tűről, de az is jó, ha keményen szembenézel a félelmed tárgyával.
2017. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt szoktam, mármint hogy próbálom nyugtatni magam és teljesen másról gondolkozom. De még így is le kellett ülnöm már bent a szobában, nem tudtam kimenni sem. Levert a víz és már kezdett beszűkülni a látásom.
2017. jún. 19. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!