Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyenkor megvizsgál az orvos?

Ilyenkor megvizsgál az orvos?

Figyelt kérdés
Elköltöztünk nemrég és más orvos körzetébe kerültem de még a régihez vagyok bejelentve. Ha most elmegyek a körzetemhez tartozó dokihoz, átiratom magam hozzá, velveszik az adataim, akkor egyből meg tud vizsgálni ill kiírni táppénzre vagy meg kell várnia amíg a régi orvosomtól ideérnek a papírjaim?
2017. jún. 29. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel, hogy ott hogy szokás. Nálunk e-mailt kértek a régi orvos meg a saját adataimmal és így átkérték a kartont. Aztán adtak egy időpontot, hogy aláírjuk a papírt. Akkor talán egy vérnyomást mértek.
2017. jún. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ki tud persze, de tudod, ebben az országban minden csak boríték kérdése. ha akadékoskodna, egy borítéktól mindjárt megváltozik a hozzáállása és megy minden, mint a karikacsapás.

persze tisztelet a kivételnek, ilyennek is találkoztam, csak hát elég ritka holló.

2017. jún. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem körzeti, hanem háziorvosi ellátás van. ha nincs messze az előző orvosod, és elégedett vagy vele, felesleges átkérned magad másikhoz.


egyébiránt nem nagyon vannak "papírok" amiket el kell kérni, szg-es nyilvántartás van, ha tud fogadni az új orvos, akkor persze ellát, és az adminisztratív dolgokat meg majd lerendezik.

2017. jún. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

hogyne lenne. létezik törzskarton, állandó gyógyszerek listája, krónikus betegségek, ezek mind egységes és HITELESÍTENDŐ nyomtatványok, amiket az előző háziorvosodnak ki kell állítania.

ja vagy itt valaki úgy gondolja, hogy a kedves páciens feje felett majd suttyomban intéznek amit intéznek, neki meg minek tudnia róla? na nem, ezen a korszakon azért már túl vagyunk. na meg gyakorlatias szempontból is, azért találkoztam én már olyan ügyesen elkavart esetekkel, hogy a végén más páciens adatait küldte át még így kinyomtatva is, szóval egy a vége: kell, h a kezedben legyen a dokumentáció, és ha abban valami nem jó, akkor tudsz szólni. gondolj már bele milyen fantasztikus lenne, a következő háziorvos kezdi majd az inzulin-beállításoddal, vagy a pszichiátriai szakrendelésre küldéssel, mert véletlenül ő olyan adatokat kapott, miközben egyikhez sincs semmi közöd. na azért ...


Nagyon egyszerű: a dolog, és ez jogszabályilag is így van: az új HO-től kérsz egy "kikérőt", ezt visszaviszed a réginek (neki elvileg ezt dokumentálnia is kell, és szintén elvileg csak ekkor jelenthet ki a praxisából, ha már meggyőződött arról, h van új HO-d), és akkor adja ki neked a fent leírt dokumentumokat.

2017. jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A kórelőzményt tudom hogy át kell küldenie csak gondoltam mivel a legdurvább betegségem influenza volt, nem szedek gyógyszert, nincs semmi állandó betegségem gondoltam egy sima hányás-fejfájós betegség megnézésevel csak nem nyír ki az új doki :) Azért ma elmegyek aztán ha más nem elkezdjük ezt az átkérős herce-hurcát holnap meg elmegyek a régi orvosomhoz (tőle azért szeretnék eljönni mert gyerekorvos így 1 éven belül mindenképp váltanom kell meg vidékre költözés miatt úgy tudok eljutni hozzá hogy 15 perc séta-15 perc busz-30 perc séta, a másik orvos meg gyalog 10, biciklivel 5 percre van a házunktól)

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek.

2017. jún. 29. 11:59
 6/8 anonim ***** válasza:

no mifelénk nem ad ki a betegnek senki semmilyen dokumentációt. és ha a beteg elhagyja? átírja? kiszed belőle?


elmész a kiszemelt orvoshoz, elmondod, hogy hozzá szeretnél járni, és ha van vmi bánatod, akár el is mondhatod neki, miután megvolt az adategyeztetés.

nyilván nem fog a kezében lévő javaslat nélkül mondjuk szteroidot vagy insulint felírni, de mondjuk egy megfázással vagy allergiával tud mit kezdeni.


szóval elmondod, hogy hozzá szeretnél menni, és ő kéri ki az előző orvosodtól a mindenféle dokumentációt (ami azért nagyrészt már csak adathalmaz egy gépen), ő intéz mindent.

2017. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na meg is jártam a rendelőt, a doki pont nem volt bent és nem tudták megoldani a helyettesítést szóval csak 2 faluval arrébb van orvos, holnap visszamegyek akkor már lesz itt is, az asszisztens felvette az adataim, a többit ők intézik, én mostantól ide tartozom
2017. jún. 29. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:

rendben kérdező, de tudod, vannak esetek, amikor pont azt kell tudnod hitelesen bizonyítani, hogy nincs X és Y betegséged!


aki meg utána írta, hogy náluk nem adják ki, most erre mit mondjak? akkor hívd fel a figyelmét, hogy enyhén jogszabályellenesen jár el, legyen kedves olvasgassa az Eütv, az Eüak tv-t és a 2011. évi CXII. tv-t, és majd megvilágosodik, hogy kutya kötelessége kiadni az utolsó szál adatodat is. ha ezt kérésre se teszi, akár bűncselekményt is elkövethet vele, de eljárás mindenképp indíthatsz, ugye ez simán szenzitív adatokkal való visszaélés, polgárjogi vonalon pedig több jogszabályt is megsért, sőt, az Adatvédelmi Hatóság durva milliókkal jutalmazhatja ezért, ha bejelented és eljárást indítanak (volt már erre nem egy eset, hogy a magát hasonlóan kiskirálynak gondoló háziorvos nem akarta kiadni a beteg adatait, aztán lett belőle olyan per, mint a huzat).


Én komolyan nem értem, honnan ez a birka-mentalitás, de tényleg mintha egyesek a 70-es évek diktatúrájában ragadtak volna. ma azonban igen komoly dolog az adatvédelem és az adatok megismeréséhez fűződő alkavető jogod, tehát bocs, ez egyszerűen nem így megy, hogy mifelénk nem adja. Akkor világosítsd fel a tettei súlyáról!

2017. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!