Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi ido utan kell fizetnem...

Mennyi ido utan kell fizetnem a tb-t?

Figyelt kérdés

Kulfoldon dolgoztam hosszu eveket.(5+)

Voltam bent a navnal is es a munkaugynel is, egyik helyrol kuldozgettek a masikra.Fogalmuk sincs az en esetemben, egyik ezt mondja masik azt...minden masodik ugyintezo mast mond.

3 havi munkanelkuli jaradekot fogok kapni tehat az fedezi a tbt, de az elotte levo idoszakot (1 honap kb)fizetnem kell?miutan megszunt a munkaviszonyom 45 napig elvileg ellatott vagyok igaz? Es ah lejar a munkanelkuli is ellatott vagyok meg 45 napig.jol gondolom?



2017. júl. 5. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az illetékes ügyintéző sem tudja, akkor honnan tudná az internet egyszerű népe? Amúgy írhat itt bárki bármit, ha bemész és azt mondják, nem úgy van, úgy sem tudsz mit csinálni. Mind mondasz, hogy te tudod, mert a gyakori kérdéseken megírták? Biztos jót mosolyognak majd.
2017. júl. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha nem tudja, akkor honnan tud nekem tanacsot adni az ugyintezo?

Ezert kuldozgetnek ide oda...fogalmuk sincs, angolul nem beszelnek a papirjaimat ott kell naluk forditgatnom, h megertsek...Feleslegesen minek toltod az idod? Ido=penz ;)

Ertelmes valaszokat vartam,tudom en vok a hulye, nem varhatom el h egyszeru szovegertes menjen mindenkinek ebben a franya orszagban. A segitokeszsegrol nem is beszelve...nem csak a penz miatt mennek ki az emberek!

(Igen volt mar ra pelda, h itt hamarabb kaptam valaszt mint mashol)

2017. júl. 7. 10:48
 3/3 nemethkaroly válasza:

Sehol és soha.

Jelenleg a rendszer úgy áll.. hogy senki se tudja. Mostani jogi állás szerint, ha nincs bejelentett munkahelyed, ha nincs regisztrált vállalkozásod, egyéb, ahol te valamilyen módon adózol, akkor egyszerűen 1-2 év után nem érvényes.


Ismerősömnek 3 évig nem volt munkahelye, most is működik a tb-je. Utolsó helyen ahol adózott az egy diák munka volt.

Másik ismerősöm azt mondta, hogy amíg otthon dolgozik "szellemi munka" terén, ő bement a munkaügyibe, megbeszélték, és nem adózik csak küldik neki a TB cheket. Ami olyaa.. 3-4 forint körül volt. (egyébként 6-8k szokott lenni, nekem 22 volt amikor 270k volt a nettóm)


Tudom lehet ez nem kielégítő válasz... de senki nem tudja. Amikor egy ember aki 20-25 éve a hivatalnál dolgozik.. és nem tudja.. mert fél szoci, fél kapitalista.. foltozott módosított rendszer van.. és az se működik túl jól a nyilvántartással vagy elektromos rendszerrel.. hát nehéz.

Ha a 45 nap után akarsz TB-t, akkor munkanélkülibe menj be és kérd hogy küldjék csekken.


24/f

2017. júl. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!