Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Üdv, lézersebészeti magánrende...

Üdv, lézersebészeti magánrendelésre kellett mennem köröm benövéssel, viszont nem az igazi. Mi legyen? Részletesen lent

Figyelt kérdés
Pontosan 4 hete voltam kivágatni a benőtt körmöt egy magánrendelésen, lézersebészeten. Jobb nagylábujjam külső oldalán volt a gond. Már ősszel a másik oldalt megcsinálta ugyanez a doki, ami 2 hét alatt rendbe jött, úgy hogy közben dolgoztam is (fizikai munka). Viszont visszamentem 2 hete, mert bevolt gyulladva, azt mondta, hogy így kell kinéznie, kb 4 hét a gyogyulási idő... Viszont szombatra virradóra amint ráléptem az adott lábamra, éreztem hogy szúr amint a lábujjam a talajt éri... Ma visszamentem, mondta, hogy így gyógyul a seb, de 3 és fél hétig nem volt fájdalmam vele.. Újra neki esett, kitisztította de azt mondta nincs benne semmi aminek nem kellene ott lennie... Kiment az érzéstelenítő, és kipróbáltam hogy szúr-e még, és ugyanúgy érzem a szúrást mint előtte...Kérem aki hasonló cipőben járt az mondjon valami okosat erre...előre is köszönöm szépen

2017. júl. 5. 20:44
 1/2 nemethkaroly válasza:

Rendszeresen körömbenövésem van. Jelenleg a 2 lábujjam, 4 sarkából 3 jó, egy nem igazán. De én NEM voltam orvosnál, csak ismerősit tudok mondani.


Én úgy tudom, hogy a körömbenövés oka a nyomás, illetve a köröm sínjének (szúrós bőrdarab) tönkremenetele. Rossz cipő, túlsúly (ha 100% izom, akkor is!), még a rossz cukor is tudd hozzá vezetni.


Ezt kezelik azzal hogy egy az egyben bevágják a körmöt, és kiégetik a sarkát. Mert a köröm el fog kezdeni nőni úgy mint egy.. két pengéjű balta. Szét fog nyílni. Nem tudja hol a sarok. Ez meg történt? Esetleg köröm szélére valami segéd dolog?

A köröm sarkát kivághatod milliószor (ami egyébként nem ajánlott), de nem fog segíteni. Mert visszanő és ugyan oda.


Én, otthon kezelem. A sarokról lehúzom/tolom a bőrt, és kiveszem. A köröm megmarad, és egy keményebb élő bőr fog alá nőni. Az ellennyomás miatt a köröm megáll, DE A BŐR NEM. A bőr örökké nő. Viszont így a következő adag már a köröm felett, rajta siklik/nő.


Amikor először volt ilyen sebem, a szövet megpróbálta bekebelezni a körmöt, és benőni. Teljesen. Ilyen átlátszó, eres húsi nőt, és egy két napig nem mertem orvoshoz menni, de véletlenül ráléptem és felrobbant, 1m^2 gennyel és vérrel le lett festve.

Ez a VÉGE.

aztán doki kivette az egész körmöt egy az egyben)


De ha kiégetik a hajlatban, a "borforgóban" a saroknál, bent, akkor nem fog kinőni és benőni a bőr. Nem lesz szúrás, nem lesz seb, véletlen felvágás. A köröm viszont ugyanúgy vágni fogja a húst. Ezért bele szoktak vágni a körömágyba, az egész szélt levágják (2-3 mm a sarokvonalnál), és azt is kiégetik. S ott elvileg már nem nő vissza. Nagyon ritkán.. újra kell égetni mert mégis beindul, de után már jó lesz.


Konzultálj legalább 3 doktorral, magyarázzák el ők mért és hogyan csinálnák.

2017. júl. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szerdán ugye megműtötte újra, pénteken levettem a kötést, a seb sokkal szebb volt mint amikor 4 hete megműtött. Viszont a seb külső oldalán -tehát nem a köröm felöli oldalt - lévő peremén (remélem érhető melyik része) már kisebb hozzáérésre is fájdalmat éreztem de nem láttam semmit a seben belül, mert tiszta volt és jól látható, illetve a lábujj aljáról való nyomásra is szúrást éreztem, körülbelül a seb külső pontjára összepontosítva, bár nyílván ezeket a fájdalmakat nehéz behatárolni, hogy pontosan honnan ered a fájdalom... Nem pánikoltam, átkötöttem, és ma mikor felkeltem elmúlt az a szúrás amit a lábujjra való rálépéskor éreztem, illetve mikor az előbb cseréltem a kötést már a seb szélén sem éreztem fájdalmat, viszont a seb már annyira nem volt tiszta, gondolom a kenőcs maradványai lehettek(betadin). Szóval most elmúlt a szúrás, remélem így marad... (KOPKOP)


Kihagytam a kérdésből, hogy amikor elkezdődött a szúrás, előző nap cipőben voltam kb 1-2 órát (előtte is, utána is papucs), talán az nyomhatta meg úgy a sebet, hogy ez legyen a vége...

2017. júl. 8. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!