Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerinc orvos van itt? Edzhetek...

Gerinc orvos van itt? Edzhetek gerincferdüléssel ilyet?

Figyelt kérdés

Fegyencedzésnek is nevezik. Többnyire húzódzkodásokból áll. Itt egy videó róla.

[link]


S irányú gerincferdülés, csavarodással van nekem.

Nő vagyok, szóval nem csinálnám nagyon durva szinten az edzést.


Végezhetöz így?


2017. júl. 8. 20:28
 1/7 anonim válasza:
Én foglalkozok a testépítéssel és a fegyencedzést is kipróbáltam. Alapvetően a rossz gerinc a (legalábbis az egyenes hát szindróma és az s irányú gerincferdülés) rossz életvitelből ered, gondolok itt a sok számítógépezésre, tévézésre, vagy a monoton munkára, és ha a rossz életvitelből ered akkor javíthaó ez a probléma. Az orvosok az úszásra esküsznek(én is) szóval szerintem úsznod kéne amíg enyhül vagy megszűnik ez a gerincproblémád. A fegyencedzés egy 10 lépcsős edzésprogram ami szépen óvatosan vezet végig a gyakorlatokon, szóval ha az úszásra nincs lehetőséged szerintem akkor is nyugodtan kezd el de ne felejts el alaposan bemelegíteni előtte! ez nagyon fontos, neked pedig a gerinced miatt kiváltképp. A videó amit küldtél viszont már az edzés 5. lépcsőfoka, kicsit nézz jobban körül a témában van erről egy nagyon jó könyv is. Illetve ha el is kezded mindenképpen kérd ki egy orvos véleményét. Ha neki is meg tudnád mutatni ezt a videót hogy lássa mit is akarsz csinálni, az lenne a legjobb. Sok sikert az edzéshez.
2017. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A húzódzkodás, lógaszkodás kifejezetten jót tesz a gerincnek. Végigpörgettem a videót, a többi gyakorlat is rendben van, az egyetlen, ami gerincterhelő az ágyéki szakaszon, a guggolgatás. A tolódzkodás megterhelő még valamennyire a háti szakaszon, de ma általában a lordózisos (ágyéki/nyaki) szakaszokon szokott probléma lenni az életmódunk miatt, nem tudom, neked hol mi van.

Az elsőnek van igaza, ha van egy konkrét edzésterved, azt legjobb lenne megmutatni egy gyógytornásznak, fizioterapeutának, mielőtt nekikezdesz.


(egy csontkovács)

2017. júl. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Na azért leírom.

Az első két válaszolónak gőze nincs az egészről.

A hülyeségek, amiket írtak:

A nyújtás, lógás, denevérpad és hasonlók totál értelmetlen dolgok. Éjszaka mindenki nyúlik 2cm-t totál elég az a 8óra, nem kell még pár perc extra nyújtás.

Az orvosok azért mondják az úszást, mert rövid szó. Ez a fegyencedzés meg eleve úgy van kitalálva, hogy ne erősödj meg. Én már évek óta edzek, de húzódzkodást nem tudok megcsinálni a hátizmommal csak a karommal, annak meg semmi értelme.

Az, hogy elküldenek az orvosokhoz az megint őket minősít. Tipikus orvos 100kg és gőze nincs az edzésről.


Menj el egy edzőterembe kérdezd meg ki a legokosabb és segíteni fog, ha már nem tudsz rákeresni.

Az olyan dolgokat hogy felszerelés, súlyzó nélkül is lehet edzeni felejtsd el.

2017. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ok, de nem az edzőterem tetszik hanem a kondipark.
2017. júl. 9. 14:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Vannak itt okos emberek.


"A nyújtás, lógás, denevérpad és hasonlók totál értelmetlen dolgok. Éjszaka mindenki nyúlik 2cm-t totál elég az a 8óra, nem kell még pár perc extra nyújtás."


Szóval nekem, mint csontkovácsnak gőzöm sincs, utána meg kapásból képes vagy egy ilyen marhaságot leírni, feltehetően zéró anatómiatudással.

(Az éjszakai nyúlás oka, hogy a porckorongokban a nucleus pulposus víztartalma növekszik, ettől a magasságuk is nő, és a nyomásuk is. Ez teljesen más, mint a gerinc trakció - nyújtás -, amitől a porckorongok annulus fibrosus gyűrűire ható nyomás csökken.)

2017. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha megmondod mitől nő a víztartalma, ha nem attól hogy csökken a rájuk ható nyomás, akkor nem piszkállak tovább.

Egyébként egyetlen orvos sem ismeri el a csontkovácsokat és te a videókban amikkel reklámozod magad, alapvető tudományos állításokat nem ismersz el, mint az evolúció, kontinensek kialakulása és sorolhatnám még.

Kérlek húzz el innen és gyógyítsad a rokonaid otthon.

2017. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy attól még edzhetsz, csak arra figyelj, hogy szimmetrikus gyakorlatokat csinálj. Például ha súlyzózol, akkor olyat ne csinálj hogy csak egyik kezedben van súlyzó és azt emelgeted, mert azzal csak oldalirányba terheled a gerincedet és még rosszabb lesz.
2017. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!