Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felnőttorvoshoz való átmenetel?

Felnőttorvoshoz való átmenetel?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 19 éves vagyok és azért maradtam eddig a gyerekek dokinál mert imádtam, és neki se volt vele baja. Viszont mostmár kisebb célzások miatt úgy döntöttem átmegyek felnőttdokihoz. A menetét tudom hogy van, be megyek, mondom hogy ide szeretnék járni, vállal-e stb.. Nem is ezzel van gond. Sajnos magas vérnyomásom van, más orvoshoz is járok egy betegség miatt és félek bemenni. Ilyenkor megszokott vizsgálni amikor először bemegyek? Alapjában véve nagyon izgulós vagyok, ha meglátok egy fehér köpenyes dokit elkap ilyen kisseb sírőgörcs szerű, amit a gyerekdokimnál le tudtam vetkőzni, oda jó kedvel mentem be. Félek, hogy ha bemegyek, és meglátja a papírokat, hogy "huuu magas vérnyomásod van? Nézzük csak meg!" és amint elhangzik ez a mondat, felmegy a vérnyomásom 180-ra,hiába szedem a csökkentőt. És megméri, látja hogy magas, hiába magyarázkodom hogy az izgulás miatt, ő nem hisz majd nekem, rögtön elküld ide oda, másik orvoshoz ahol újabb vizsgálatok várnak rám stb.. Ettől félek. Vagy csak bemegyek, elolvassa a papírjaimat és tojik majd rám? Már most remeg a kezem és sírógörcsöm van az egésztől,ami vár rám. Számíthatok rögtön kivizsgálásra az én esetemben, és további lépésekre? :( a rosszindulatú hozzászólásokkal kíméljetek meg :(

2017. júl. 9. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha látja rajtad, hogy izgulsz, el fogja hinni, hogy csak azért magas a vérnyomásod. Egyébként,ha elküld mindenhova, az csak pozitívum lehet a számodra, mert lehet, hogy nem megfelelő gyógyszert szedsz.
2017. júl. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megfelelő gyógyszert szedek, és nagyon nem örülnék neki, ha további orvosokhoz lennék küldözgetve, így is eléghez járok már.
2017. júl. 10. 00:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Mérd pár napig naponta reggel és este, írd fel az eredményt és vidd el az új orvosnak, így látni fogja, hogy otthon normális a vérnyomásod.
2017. júl. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!