Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért bunkó, undok sok egészsé...

Miért bunkó, undok sok egészségügyi dolgozó és orvos?

Figyelt kérdés
Emberekkel foglalkoznak, olyan emberekkel akik kiszolgáltatott helyzetben vannak, valami bajuk van, esetleg fájdalmas hosszadalmas kezelésen esnek majd át. Ilyenkor egy orvosban, egészségügyi dolgozóban, miért nincs türelem, empátia, kedvesség, emberségesség?
2017. júl. 11. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is ez a véleményem. Öket kellene megkérdezni hogy mire verik magukat persze tisztelet a kivételnek, de nekem is volt szerencsém olyan orvoshoz söt több ápolónőhöz is hogy legszivesebben felmostam volna vele a betont.

Anyunak volt egy általánostól gimiig egy osztálytársnője. Majd letette a diplomát és összefutottak anyuval az utcán pár évre rá és közölte vele hogy ne tegezze. Mi arc kell ehez?!?!

2017. júl. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legtöbben nem olyanok, mint amiről az első ír. Túlterheltek, a kórházakban nagy a létszámhiány és nincsenek meg a szükséges felszerelések, sőt, gyógyszerek sem. Egyetlen orvos, vagy nővér sem tud jól ellátni 30 beteget.
2017. júl. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Miért kiégett alulfizetett, túlterhelt, meg nem becsült, sokat szidott, keveset dícsért, tudásáért ritkán tisztelt sok egészségügyi dolgozó és orvos?

Milyen munkarendben dolgoznak? Ki vigyáz a gyerekükre beteg öreg szüleikre hétvégente, karácsonykor, éjszakánként, amikor műszakolnak?

Emberekkel foglalkoznak, akik fájdalmukban (merjem írni? tudatlanságukban, bizalmatlanságukban) sokszor reagálnak sértődötten, agresszívan.

Akik saját életüket lerombolják (alkohollal, nikotinnal, szűrővizsgálatokra való el nem menéssel, késedelmes megjelenéssel)

Akik megpróbálnak a sürgősségin betolakodni a szívrohamos elé, mert a rendelői sorbanállásra nincs idejük...

Mit is kellene tennünk, hogy a segítő hivatást válsztókban megmaradjon az életkedv, hogy ne legyen kiégett, túlterhelt, frusztrált, hogy olyan lelki kapacitása legyen, hogy ha netán mégis az, akkor ebből a betege ne érezzen semmit?

Mit is, mit is...

2017. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Embere válogatja.De vannak tényleg olyanok akik elég bunkón,megfélemlitöen hatnak a páciensekr.Pl.egy gyökérkezelő specilaista ahova nem rég utaltak,személyes sértésnek vette,hogy megvoltam ijedve pedig nem ellene irányult csak kicsit félek a fogászati beavatkozásoktól(a saját fogorvosom ezt nyugodtan kezelte igy tőle nem is tartok,nála érzéstelenités nélkül is bemerem vállalni a kezelést) és közölte velem,nem tett még el senkit sem láb alól,nem mondott semmit általában nem voltam képben a kezelést illetően,ráadásul repdeső fekete madarakról beszélt az utolsó kezelésen-ami sikeretlen is volt igy a szájsebész fogja menteni az egészet,ha minden jó lesz.Még azt se mondta meg miért küldött át a szájsebészetre.Szerencsére az általános fogászaton,szájsebészeten nagyon rendesek.Tehát nem mindenki egyforma van sok pozitiv példa is.Az empátia,türelmesség,kedvesség nagyon fontos egy egészségügyi dolgozónál,a páciens 50% már attól is megnyugszik .Persze azért vannak a betegek közt is szép számmal akikkel nem könnyű.
2017. júl. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!