Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire baj, ha vérvétel...

Mennyire baj, ha vérvétel előtt ettem és ittam?

Figyelt kérdés

Nem úgy készültem ma, hogy megyek vérvételre (mert nem tudtam, hogy pontosan hogyan zajlik ez), de véletlenül mégis mentem, így reggel megettem vérvétel előtt kb. 100 perccel egy db virslis pékárúnak a kb. 3/4-ed részét illetve vérvétel előtt 15 perccel megittam kb. 0,8 dl vizes szörpöt, melynek kb. 1/8-ad része volt Ági (bodza-lime) szörp.


Aki levette a vérem, nem jeleztem neki, hogy ettem és ittam. Nagyon rossz eredményeim lehetnek emiatt?

Előfordulhat, hogy emiatt a munkába nem vesznek fel? Oda kérik az eredményeim.


2017. júl. 26. 11:16
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és az lemaradt, hogy kb. hasonló volt a virslis pékárú.:

[link]

2017. júl. 26. 11:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vérvételre éhgyomorral szoktak menni, és úgy, hogy csak vizet isznak előtte.

Mindenképpen jelezned kellett volna, hogy nem éhgyomorra voltál. Még most is szólhatsz,vagy amikor meg lesz az eredmény.A vércukrod pl teljesen más eredményt fog mutatni, mintha éhgyomorra lettél volna.

De a főbb értékeket nem befolyásolja,hogy ettél vagy sem.

Egyébként milyen célból kellett a vérvétel?Nem ilyen drogra vagy ilyesmikre szűrtek ki?

2017. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet, hogy a drog miatt, mert a munkahelyen a többieknek kellett vizeletmintát adniuk, hogy megállapítsák drogoznak-e, nekem nem kellett csak a kórházban, mert teljesen új voltam, így nekem vérvétel is kellett.
2017. júl. 26. 11:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen baj. Vérvételre éhgyomorral kell menni. Így teljesen más lesz az eredmény.
2017. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
elég baj.
2017. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megkaptam a laboreredményeket.

Pár érték nem a normális kategóriába tartozik:

MCH: 31,3 pq + (27-31)

CHCM: 34,7 g/dL + (27-31)

MPV: 6,7fL - (9-13)


Szérum bilirubin (total: 23,8 umol/L + (2-18,8)


Az MPV és a bilirubin eltérés picit aggaszt, mert itt nagyobb mértékben eltér, mint a másik kettő.

Kérdésem az lenne, hogy ha csak egy keveset ettem és keveset ittam vérvétel előtt, akkor ezekre az értékekre lehet-e ilyen kihatással vagy ezeket nem befolyásolná?

2017. júl. 26. 15:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Az eredményeket nem az üzemorvosnak kell leadnod? Szerintem jelezd neki, hogy véletlenül így történt, aztán az eredmények olvasásánál vagy figyelembe veszi ezt és elfogadja így is vagy max. visszaküld egy újabb vérvételre.
2017. júl. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!