Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyi alkalmasságit...

Egészségügyi alkalmasságit kinek kell fizetnie és hallotatok már olyanról, hogy a beutalóért fizetni kell?

Figyelt kérdés

Új munkahelyem van 3 hónapja, vendéglátás/élelmiszer ipar, közel 100 főt foglalkoztat a cég. Nos még 2 hónapig érvényes az egészségügyi kiskönyvem és a tüdőszűrőm is.

Következő héten viszont jön az üzemorvos és mindenkinek kötelező a részvétel a vizsgálaton. Eddig minden oké..

De már előre jelezték, hogy beutalót 4000 forint ellenében ad a tüdőszűrőre, illetve a vizsgálat ára 7000 forint és azt is hozzátették, hogy meg ne próbáljak a tüdőszűrőről áfás számlát kérni mert úgysem fizetik ki!

16 éve dolgozom, de egy munkáltatóm sem fizetette ki a dolgozóval a költségeket, mindenhol a cég állta és korrektül kivizsgáltak mindent.


Megkérdeztem a kollégákat, hogy ez tavaly hogy ment, mire fizettek, a válasz egy vérnyomásmérésben merült ki, akkor még csak 6000-et vontak le a dolgozóktól Tehát se vérvétel, se ekg, se bőrgyógyász, se semmi csak egy vérnyomás mérés az irodában. Élelmiszeriparról beszélünk még mindig 


Nem szeretnék kifizetni több mint tíz ezer forintot egy vérnyomásmérésre és egy kamu alkalmasságira!


Én úgy tudom, hogy ennek a költségeit a munkáltatónak kell fedeznie nem pedig a munkavállalónak.


Jól tudom?

Melyik hatóságnál lehetne efelől érdeklődni?


Köszönöm



2017. júl. 27. 20:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez teljesen jogszabály ellenes ,és valóban VICC ahogy mondod.Munkaugyi Főfelügyelőség ott választ kapsz.
2017. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!