Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Főleg szakmabeliek, de mások...

Főleg szakmabeliek, de mások válaszát si várom! Férfi ápolóként hol érdemes elhelyezkedni? Hol nagyobb a szakmai kihívás és több a lehetőség a továbbfejlődésre?

Figyelt kérdés

Erdélyben tanulok ápolónak, 4 éves a képzés. Viszont szeretném megkérdezni magyarországi barátaim véleményét is :)

Szerintetek férfi ápolóként milyen szakág felé érdemes venni az irányt? Mi az, ami férfiaknak "testhez álló" feladat? Ahol van szakmai kihívás, továbbfejlődésre és kompetenciabővítésre lehetőség.


Amiben jó vagyok: minden, ami gyakorlati; betegvizsgálat (tüdő hallgatózásnál, volt hogy olyat hallottam, amire a doki nem figyelt fel pl.) , logikus gondolkodást ígénylő feladatok, vénás kanül pl. Szeretem a súlyos kritikus állapotú betegeket ellátni.

Ami nem annyira megy: a nagyon elméleti dolgok (pl papírmunka) és a monotonság. Nekem kell a változatosság és a kihívás.


Ami érdekesebbnek hangzik: intenzív terápia, sürgősségi és mentő. Esetleg a kardiológia.


Mi a véleményetek? Köszönöm! :)

21/F



2017. aug. 7. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Intenzíves szakápoló. Ez biztos nem monoton munka.
2017. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az intenzív is jó, de én a sürgősségit mondanám (bár lehet elfogult vagyok mert én azt "szeretem" a legjobban)

De ha dönteni akarsz ezek közül válassz.


Jó lennél a kardiológiára is ha jó vagy a betegvizsgálatban, de az szerintem monoton

2017. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha bírod a strapát, sürgősségi.

Bosszantóan feleslegesen befáradt betegek között (COPDs nem szedi a gyógyszerét és döbbenetes módon fullad hajnal 3-kor, este is fuĺadt, de akkor nem ennyire; fosós vírussal ott az egész család, hadd ragadjon az egész váróra, csak diétázni kellene 2-3 napot; egy hónapos vállfájdalom; sok a részeg aki nagyon csúnyán szidja anyádat, pedig csak a felrepedt fejét akarnád rendbe rakni; ünnep előtt behozzák a csontváz mamit, hogy nem mozog jól, láthatólag fekszik egy ideje, de meg akarnak tőle szabadulni kicsit, sürgősségi röntgenesként megkapom koponya ctre, mert meg van lassulva, mellkas rtgre, pneumonia?, hasi uh cholelihiasis?vesekő?appendicitis? beutalóval, hiszen el kell dönteni, melyik osztályra tudják felvetetni a nénit).

Ezek között viszont rengeteg szép eset van, ami nekem diagnosztikus kihívás, neked pörgős munka.

Egy közúti balesetesen van mit dolgozni, míg úgy összerakják, hogy ctzni lehessen.

Van olyan sürgis kollégám, aki RoKon vonul, az is izgalmas, bár sokszor megrázó a helyszínen elsőként ellátni, összerakni a beteget.

Remélem, tudtam segíteni.

2018. jan. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!