Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tapasztalatotokra lenne...

Tapasztalatotokra lenne szükségem, hogy a tüdőszűrésen hogyan kell helyesen levegőt venni miközben készül a röntgen kép?

Figyelt kérdés
ma voltam tüdőszűrésen és annyira izgultam, hogy nem emlékszem pontosan mit mondott a hölgy. Azt tudom hogy teljesen kifújtam a levegőt majd pedig pár másodpercig úgy tartottam . Új gép van, tavaly be kellett szívni a levegőt és azt megtartani. most fordítva csináltam sikerül így a kép?
2017. szept. 5. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem, majd megtudod, és behívnak újra, ne izgulj. :)

Én úgy emlékszem, hogy mindig beszívni kellett, aztán benntartani mozdulatlanul, amíg elkészült a felvétel. Tavaly is, amikor pedig már valami új helyre kellett menni, ahol gondolom, a gép is új.

De tényleg ne izgulj, ha behívnak újra, tudni fogod, hogy amiatt lesz, hogy biztos nem sikerült a felvétel, nem pedig amiatt, hogy beteg vagy!

2017. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Bízom benne hogy jó lesz mert elég sürgősen kellene a tüdőszűrő. Sajnos ahova járok elég nehéz bejutni😕
2017. szept. 5. 20:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Be kell szívni és bent tartani. Ha te előtte kifújtad és kilégzésben készült a felvétel az nem baj, meg lehet ítélni rajta hogy van-e TBC vagy nincs. Egyébként az asszisztens mindig ránéz a felvételre mielőtt elküld téged és továbbítja az orvosnak, úgyhogy ha nem mondott semmit akkor nincs gond.
2017. szept. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Levegőt veszel, benntartod

(akkor készíti a felvételt) Aztán megvan

2017. szept. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szenes43 ***** válasza:
Ma már olyan modern gépekkel megy a képalkotó gépekkel a vizsgálat hogy aki csinálja az látja, igaz nem értékelheti ki de ha problémás akkor újat csinál.
2017. szept. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szenes43 ***** válasza:
7.én voltam és ide is nagyon nehéz bejutni.Időbe oda kell menni és sorszámot osztanak. 3.voltam s így 8 kor kezdődött a rendelés,röntgen és tüdőkapacitás méréssel együtt 9 kor már itthon voltam.
2017. szept. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Kifújva akkor kell, ha PTX a kérdés.

Sima tüdőszűrésnél, ha egyéb probléma nincs, akkor be kell szívni és benntartani.

Ha nem jó a kép, mert kifújtad, akkor úgyis csinálnak mégegyet. Egyébként a felvételen ez látszik, de sokszor ennek nincs jelentősége, max elmosódhat, ha közben lélegzel, vagy kifújod, akkor a tüdőben nincs levegő, a rekeszizom feljebb van, a tüdő egy része nem látszik, és a tüdőrajzolat sem lesz jó, persze ez egyéntől is függ, mert vékonyabb embereknél még akkor is jól látszik minden.

2017. szept. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!