Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt már vki aki 37+1 hetes...

Volt már vki aki 37+1 hetes terhesen saját felelősségre elhagyta a kórházat?

Figyelt kérdés
Egy pénteki napon kevesebbett mozgott a babám, így mint ahogy azt ajánlani szokták bejöttünk a kórházba hogy végezzenek egy nst vizsgálatot. Az nst szuper volt, a baba mozgott aktív lett semmi rendelleneset nem mutatott.(már akkor gondoltam hogy biztos túlreagáltam, hiszen előző nem nem pihentem túl sokat biztos ő os elfáradt meg front is volt, én is bágyadtabb voltam egész nap) a doki aki aznap este bent volt azért uh-t is csinált. Úgy vélte hogy kevesebb a magzatvizem. Semmi mást nem mondott. Próbáltam kérdezősködni, hogy ez most nagyon kevés vagy nagyon rendellenes e, kell e aggódnom. Persze semmire nem kaptam választ, azt mondta feküdjek be, felvesznek az osztályra. Másnap próbáltam újra érdeklődni hogy akkor mikor nézik meg megint, azt mondták majd jövőhét pénteken. Addig feküdjek és minden nap 2x nst lesz. Azóta eltelt 3 nap. Minden nst-m szuper lett, a kisbabám folyamatosan mocorog úgy mint ezelőtt mindig. A méhszájam zárt, nincs magzatvíz szivárgásom se. A magán dokimat felhívtam hogy mi történt. Szerinte nincs miért aggódnom, ha a magzat aktív minden rendben van, kap elég oxigént, 36-37 héttől már úgyis picit kevesebb a magzatvíz, ha a méhlepény állapota jó, zárt a méhszáj nincs miért aggódni.(Ráadásul ez egy szubjektív dolog, attól függ a doki meg az uh gép milyen. Ki így ki úgy látja. Ráadásul naponta cserélődik a magzatvíz, lehet hogy éppen a baba sokat megivott de nem pisilt még ki eleget.) Ha akarok menjek haza saját felelősségre szerdán pedig megnézi menjek be a rendelésére. Úgy érzem renben vagyunk, és a pici is jól van, de félek saját felelőssegre elmenni, viszont itt a 6 ágyas szobában pihenni nem tudok. Otthon nyugisabb lenne, és tudom hogy jót is tenne, mióta bent vagyok alig aludtam, nem tudok normálisan vécézni sem. Szeretnék otthon elkezdeni vajlúdni és már csak akkor visszajönni a kórházba ha szülök.

2017. szept. 18. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
37 és 38 hetesen is. Hétvégére, saját felelősségre. hétfő reggelre visszamentem, utolsó hétvégét már bent töltöttem, mert szülni akartam már nagyon. Ráhúzott még 2 napot.
2017. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És nem voltak veled bunkók. Velem nagyon lekezelően bántak. 3 nap folyon jó volt az nst. Megkérdeztem hogy nem e mehetnék haza úgyis csak pénteken ultrahamgoznak meg megint,ha bent fekszem, addig pedig otthon normálisan tudnék pihenni. Közölte a doki ha hazamegyek akkor pénteken ne jöjjek be uh-ra, az akkor jár ha itt fekszem. 😏
2017. szept. 18. 13:30
 3/4 anonim ***** válasza:

szülés előtt 4 hetet feküdtem bent. a szobatársaim is ugyanakkor, vagy előttem kerültek be. már csütörtöki vizitekkor kezdődött az alkudozás, hogy ugye másnap hazamehetünk?

nem voltak bunkók. le kell tenni a nagyesküt, hogy minden oké lesz, első riasztó jelre húzol vissza :D

2017. szept. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:
Saját felelősségre nyugodtan haza mehetsz. Ha közben jön a baba, visszamész. Ennyi.
2017. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!