Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meddig jár a táppénz?

Meddig jár a táppénz?

Figyelt kérdés

Márciustól július közepéig dolgoztam egy cégnél. Utána augusztustól már máshol kezdtem. Ott dolgozok még most is.

Terhesen ha elmegyek táppénzre hány hónapig jár ha nincs meg az egy év munkaviszonyom?



2017. szept. 19. 18:36
 1/2 A kérdező kommentje:
Beleszámít az előző munkahelyem (4 és fél hónap), vagy csak a jelenlegi? Mert azt hallottam ha nincs meg az egy év akkor annyi hónap jár amennyi munkaviszony volt
2017. szept. 19. 18:40
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem a jogszabályokat, akkor annyi időre jár, amennyit dolgoztál, az előző munkaviszony is számít, ha nem telt el a 30 napnál több, míg közte nem dolgoztál.


És akkor jár a táppénz, ha továbbra is munkaviszonyban maradsz.

Szóval próbaidős vagy most? Mert addig bármikor kirúghatnak, ha kiderül, hogy terhes vagy és akkor nem kapsz táppénzt.

2017. szept. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!