Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos időpont foglalás...

Háziorvos időpont foglalás nélkül?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a körzeti háziorvos akihez be is vagyok jelentve, tehát minden papírom nála van, elküldhet e a rendelési idejében olyan indokkal, hogy csak időpont foglalással lehet hozzá bejutni?

Köszönöm a válaszokat!



2017. szept. 22. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem
2017. szept. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha rosszul vagy, akkor nem. Ha csak pl. beutalót akarsz, gyógyszert akarsz iratni vagy jogosítványhoz kérsz vizsgálatot, vagy bármi, előre látható és halasztható, akkor igen, elküldhet.
2017. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A teljes sztori az, hogy elmentem hozzá mert az utobbi időben nagyon fáradékony vagyok és rettenetesen izzadok. És lebaszott hogy miért nem kértem időpontot legközelebb ezzel nem fog fogadni, jelentkezzek be.. És ezt eléggé tisztességtelennek érzem..
2017. szept. 23. 01:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem bántási szándékkal írom, de a háziorvosod megmondta, hogy legközelebb ilyen panasszal nem fogad időpontegyeztetés nélkül, és várhatóan így is lesz. Hiába írjuk itt akárhányan, hogy nem tartjuk helyénvalónak, nem gondolom, hogy ha megmutatod neki, akkor változtatni fog.


Jogod van másik háziorvost választani, az kérdés, hogy megvalósítható e, illetve ha igen, az alkalmas e számodra?

Például, nemhogy több háziorvos nincs a környékünkön, hanem négy falura van egy. Talán lehet, például, a 27 km-re levő városban másikat választani, dehát… És nem is biztos, hogy másik orvos elfogadja a választást. Azt csak a területileg illetékesnek kötelező megtennie.


Fordulhatsz panasszal a vele szerződésben levő önkormányzathoz, vagy az illetékes kormányhivatal népegészségügyi szakigazgatási szervéhez.

Illetve, fordulhatsz betegjogi képviselőhöz. Ő segítséget tud adni, hogy hova fordulhatsz, illetve helyetted eljárhat az ügyben.


A mi háziorvosunknál és a gyerek-háziorvosnál is időpontegyeztetés működik. A nagyszámú igénybevétellel indokolják, illetve azzal, hogy például járványos időszakban nem kell órákat összezárva lenni várakozó betegekkel, ha megbeszélt időre megy valaki. És akinek időpontja van, okkal ragaszkodik hozzá. Viszont, a betegségek nem tervezetten jelentkeznek. Azt szokták tenni, hogy sok beteg esetén váltakozva hívnak egy időpontosat, majd egy soron következő időpont nélkülit. Ezt elfogadják az időpontosok is, illetve emberségből nemegyszer ők tessékelnek előre egy-egy észlelhetően rossz állapotban levő beteget, soron kívül. Az orvosok pedig soha senkinek nem mondanak olyat, hogy csak időpontosokat fogadnak. Ez a mi orvosainknál, a gyakorlatban inkább választható lehetőségként működik.

Dehát, rajtad nem segít, hogy nálunk hogyan működik. És kérdés, hogy panasz esetén egyáltalán eredménnyel jársz-e? És akár igen, akár nem, utána milyen lesz hozzá menni?

2017. szept. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából a jogi hátterére voltam kíváncsi a dolognak, lenne lehetőségem mást választani, nem arról van szó, csak furcsálltam, hogy egy háziorvoshoz, ahova az ember a mindennapi gondjaival megy, időpont egyeztetés szükséges.
2017. szept. 24. 02:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!