Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » HPV elleni oltást beadassam?

HPV elleni oltást beadassam?

Figyelt kérdés

13/L vagyok, hetfore kell a papir, h kerem e vagy nrm. Nem tudom eldonteni. Anyukam azt mondja h ne adassem be, noveremnek se lett. Tudnatok erveket irni, illetve ellenerveket irnj? Sûrgôsen!!

a valaszokat elore is koszonom:) ja, es a penz nem erdekel


2017. okt. 7. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, adasd be. A HPV indukálta méhnyakrák az egyik vezető halálok a nőknél. Amikor észreveszik, már szinte mindig gyógyíthatatlan és rövid úton halált okoz.


A "nővéremnek sem lett" nem érv. Lehet bárkinek, és az illető aztán jó eséllyel belehal.

Ismerős családnál a lánynak most derült ki, most birkózik a család a gondolattal, hogy nemsokára elveszítik a fiatal lányukat.

2017. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt egy blog, amit egy HPV indukálta méhnyakrakban szenvedő lány írt, érdemes beleolvasni:


[link]


Az utolsó két bejegyzés a családtól származik. Belehalt.

2017. okt. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi okoz NEKED nagyobb aggodalmat: a rák (ami ellen ez az oltás nem mindig és nem örökké véd) vagy az esetleges (akár halált okozó) mellékhatások.


Az oltás a leggyakoribb néhány HPV vírus által okozott méhnyakrák ellen kb. 15 éven át véd. (Legalábbis a sok, olykor egymásnak ellentmondó információt elolvasva ezt tudtam kihámozni.)

Másfelől voltak és vannak is mellékhatásból származó halálesetek (pl. régebben Németországban volt több, mit nagyon felkapott a sajtó) + vannak olyan mellékhatások, amik éveken át jelentősen rontják az életminőséget (pl. dán lányok nagyobb csoportjának ki kellett maradnia az iskolából és Angliába mentek gyógykezelésre, nem nagy sikerrel - erről volt egy hosszabb youtube-videó)


Neked kell eldönteni: de nem kell feltétlenül hétfőig eldöntened, hiszen ha nem is az iskolán keresztül, de beadathatod később is. Ezért szerintem akkor dönts most mellette, ha biztos leszel magadban. Ha bizonytalan maradsz, akkor halaszd el, még mindig meglesz rá az esélyed a következő években, hogy beadasd: ezalatt új információkhoz is juthatsz, és a világnézeted, a véleményed is sokat formálódhat.

2017. okt. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én megkaptam hetedikben, ha megengedhetik a szüleid, én kérném a helyedben.
2017. okt. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Eldöntöttem, ezek alapján beadatom. De ezt csak szexuális úton lehet elkapni?
2017. okt. 7. 17:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem. A magzat elkaphatja az anyjától, és akármilyen hámsérülésed van, azon át is megkaphatod.
2017. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!