Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tehetek ez ügyben? Hol...

Mit tehetek ez ügyben? Hol tehetek panaszt? Betegjogi képviselő kilőve.

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden vázolni a helyzetet.

A helyi kórházat édesanyám sűrűn "látogatja" a betegsége(i) miatt. Leginkább a tüdejével van a gond, így általában a tüdőosztályon fekszik. De a pszihiátrián is volt egyszer 2 hetet. A sűrgősségin is sokszor volt.

Bárhova kerül, akár tüdőosztály, akár psziciátria, akár sürgősségi, mindenhol úgy bánnak vele, mint az állattal. Csak hogy néhány példát említsünk:

-valahányszor rosszul van, mindig rákiabálnak, hogy "megmondtam magának, hogy ne legyen rosszul" "feküdjön le" A múltkor 180 volt a vérnyomása. Miután huszadjára megyek oda a nővérhez, hogy valamit csináljon már azt a választ kaptam, hogy "Áh, az nem magas. Borogassa a homlokát" Ennyivel le is rázott. De ezek még mind semmi. Ehez képest durvább dolgok is történnek.

Pl amikor rosszul van és szólok, akkor az orvos azt mondja, hogy "Erre nem érek rá!" "Nem érek rá most az anyjával foglalkozni"

Stb.

És ehez hasonlók történnek az osztályon. Mindig leráznak, nem foglalkoznak a beteggel egyáltalán. Az oxigén tartályát csapvízzel töltik fel, holott desztilált vízzel kellene. Ez a tüdőosztály.

A pszihiátria még gázabb. Ott aztán már tényleg könyörögni kell egy pohár vízért is. A főorvos ki kezdett anyámmal, miután vissza lett utasítva még inkább gázabb lett a helyzet.

Ja és ki a betegjogi képviselő? Hát a főorvos a pszihiátriáról...

Na hogy is van az, hogy a betegjogi képviselő mindig egy kórháztól független személy?

Itt egyszerűen nem még az emberi méltóságkt sem tartják tiszteletben. Szinte minden osztályon megkalta már anyám, hogy "nem meg mondtam magának, hogy ne legyen rosszul? Feküdjön le". És ezt nem egyszer mondták.

A háziorvos meg azt is mondta, hogy "hát sajnos ideköltöztek".

Egyébként nem csak anyám van ilyen helyzetben, hanem kb minden beteggel ez van. Csak senki nem mer szólni/tenni valamit, mert mindenki fél.

Külön tüdőgondozó sincsen. A súlyos, fertőző betegek ugyan azon az osztályon vannak, mint a kevésbé fertőző. A tüdőosztályon vérgázt nem néznek "arra főleg nincs időnk. Különben is csak az intenzív osztályon végzünk ilyen viszgálatot" wtf? A Koranyiban szinte minden nap vettek artériás vért, hogy nézzék a vérgázt...

Ja meg a közgyógy is nagy nehezen kett csak elintézve. 4X kellett visszamenni a háziorvoshoz, mert "nem érek rá". "Közgyógy? Arra végleg nem érek rá!"

Azt tudni kelle, hogy a háziorvosi rendelő is, az ügyelet is, az összes szakrendelő is, a sürgősségi is meg mimden osztály egy helyen van. Itt nem lehet panaszt tenni egyik orvosnál sem, mert itt mindenki mindenkinek a haverja.

Ja és az üzemorvosi vizsgálatot nekem meg alig csinálták meg (na ki az üzemorvos? A pszihiátriáról a főorvos, aki egyben a betegjogi képviselő) jaaaaaa maga az xy-né fia ugye? Na essünk túl rajta... Jó nondjuk velem úgy különösebben nem volt bunkó...


Most mondja meg valaki, hogy én mit tehetek?


2017. okt. 27. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Egészségügyi minisztérium.
2017. okt. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezek patkány módon visszaélnek a beteg kiszolgáltatott helyzetével.
2017. okt. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!